09 Ağustos 2017 12:17

Sporda şiddet: Soylu’dan ‘ideolojik gruplar’ suçlaması

Trabzon'daki 'Sporda Şiddet Zirvesi'nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun odağında 'tribünde siyaset yapılması' vardı.

Sporda şiddet: Soylu’dan ‘ideolojik gruplar’ suçlaması

Paylaş

Türkiye son olarak Konyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Kupa maçında yaşanan skandalları konuşurken Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla “Spor Müsabakaları Güvenlik Tedbirleri Toplantısı” yapıldı.

Toplantıda konuşan Bakan Soylu açık güvenlik ihmallerini görmezden gelip topu ‘ideolojik gruplar’a attı. Soylu, “İşin üzüntü verici tarafı, özellikle dönem dönem spora siyaset karıştırma konusunda birtakım ideolojik grupların yoğunlaşmasını görüyoruz. Bu spor açısından son derece sakıncalı” dedi.  

81 ilin valisinin video konferans yöntemiyle katıldığı toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Spor sahaları siyasetin değil, sporun yapılması gereken alanlar” dedi.  

Soylu, “Bu konuda sporu ana mercekten çıkarmadan hep birlikte meseleye yaklaşmak daha doğru olur. Gerek spor kulüpleri, yöneticiler, seyircilerimiz izleyenler, gerekse bu konunun tüm paydaşları açısından önemli bir döneme giriyoruz. Burada 6222 sayılı kanunla birçok kurum yetkilendirilmiş. Bu yetki çerçevesinde hemen hemen her kurum elinden geleni yapmaya çalışıyor” şeklinde konuştu.

SPOR BAKANI BAK: YÖNETİCİLER SORUMLU

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise yaptıgı konuşmada şu görüşlere yer verdi: “2017/2018 keyifli bir mücadele temenni ediyoruz. Taraftarlarımızı keyifli müsabakalar için statlara bekliyoruz. Bunu yaparken biz de üstümüze düşeni yapacağız. Taraftardan sorumlu yöneticiler var onların daha aktif çalışması gerekiyor. Her vatandaşa görev düşüyor. Ülkenin spor potansiyeli çok yüksek. Gençleri yönlendirmek gerekiyor. Gençleri spora yönlendirerek daha verimli olmalarını sağlamak istiyoruz. Biz gençlerimize güveniyoruz.Televizyon yorumcusundan kulüp başkanına, insanlara spor camiasındaki herkese görev düşüyor. Bu süreci birlikte yönetmemiz gerekiyor.Tek başına yapılacak bir şey değil. Bu noktada hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Yeni sezonun tüm spor camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” (Trabzon/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Bakan Eroğlu Yeşil Yol’un geçtiği bölgede ‘orman yok’ dedi

SONRAKİ HABER

Kanguru faresi görüntülendi haberleri gerçeği yansıtmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa