08 Ağustos 2017 18:25

İnşaat işçileri alacakları için çatıya çıktı

Kayseri'de çalıştıkları inşaatta yatan ve bir süreden bu yana ücretlerini alamayan 2 duvar işçisi 14 katlı binanın çatısına çıkarak eylem yaptı.

İnşaat işçileri alacakları için çatıya çıktı

Paylaş

Kayseri'de çalıştıkları inşaatta yatan ve bir süreden bu yana ücretlerini alamayan 2 duvar işçisi 14 katlı binanın çatısına çıkarak eylem yaptı. İşçiler uzun süren ikna çalışmaları neticesinde çıktıkları çatıdan indirildi.

Van'dan gelerek Kayseri'de merkez Melikgazi İlçesi Esenyurt Mahallesi Paşalı Caddesi'ndeki inşaatın 14 katlı çatısındaki tuğlaların üzerine çıkan 40 yaşındaki Abdulhari Ç. ve 29 yaşındaki Sergen G. ücretlerini alamadıkları intihar edeceklerini söyledi. İki inşaat işçisi "Çocuklarımızın rızkını kazanmak için Kayseri'ye geldik. 10 gündür inşaatta kalıyoruz. Çalıştığımız günden bu yana  bir kuruş para almadık. İnşaat yetkilileri gelir paramızı verirse öyle ineriz" dedi.

Polis ve diğer inşaat çalışanlarının ikna çalışmaları bir süre sonuçsuz kalırken, olay yerine inşaat yetkililerin gelmesi ve işçilerinin alacaklarını vermesi sonrası 2 inşaat işçisi çıktıkları çatı katından indi. Polis iki inşaat işçisinin ifadesini almak üzere emniyet müdürlüğüne götürdü. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Prensin Çin Büyükelçiliği’ni ziyareti tartışma yarattı

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa