08 Ağustos 2017 15:46

Bavul.com, faaliyetlerini durdurma kararı aldı

Online uçak bileti, otel rezervasyonu, yurt dışı turları ve gemi turları hizmeti veren bavul.com, faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Bavul.com, faaliyetlerini durdurma kararı aldı

Paylaş

Uçak bileti, otel rezervasyon ve tur hizmeti veren bavul.com, faaliyetlerini Eylül ayı itibarıyla durdurma kararı aldı. Bavul.com yönetimi, önümüzdeki döneme ait tüm seyahatlerin güvence altında olduğunu belirterek, seyahatler tamamlana kadar müşteri hizmetlerinin servis vermeye devam edeceğini duyurdu.

Bavul.com yönetimi, 2014 yılı Ağustos ayında devraldıkları bavul.com’un operasyonlarını Eylül ayı itibarıyla durduracaklarını belirterek kararın gerekçesini şöyle açıkladı: “Bu kararımızda pazarda oluşan aşırı rekabetçi fiyat politikalarının karlılığı oldukça azaltması ve tedarikçilerimizin çoğuna yaptığımız ödemelerin Euro cinsinden olması ve kurdaki hızlı değişiklikler etkili olmuştur.”

'TÜM SEYAHATLER GÜVENCE ALTINDA'

Açıklamada, bavul.com’dan alınan hizmetlerin olumsuz etkilenmesinin söz konusu olmadığı vurgulanarak, “Özellikle belirtmek isteriz ki; bugüne kadar bizden uçak bileti, otel konaklaması ve tur paketi almış olan tüm yolcularımızın seyahatleri güvence altındadır. Tüm seyahatler gerçekleşene kadar müşteri hizmetlerimiz servis vermeye devam edecektir” denildi.

TURKCELL TARAFINDAN KURULMUŞ, PARAVION'A SATILMIŞTI

2011’de Turkcell tarafından kurulan bavul.com 2014'te Doğu Avrupa’nın en büyük online turizm portalı olan Paravion'a satılmıştı. 3 yıl gibi kısa bir süre içinde gelen kapatma kararına gerekçe olaraksa, Türkiye'nin son bir yılda yaşadığı politik sorunlar ve güvenlik problemleri gösterildi. Buna ek olarak Türk lirasının yaşadığı değer kaybının da şirket için bir dezavantaja dönüştüğü belirtiliyor. Paravion, ajans olarak çalışmalarına devam edecek.

İspanyol GED Capital tarafından desteklenen Paravion'un CEO’su Juan Antonion Carrasco; satın alma ve hedefleriyle ilgili olarak “Bavul.com ile iki yıl içinde Türkiye’deki online seyahat pazarının yüzde 5 ila 8’ini yönetiyor olacağız. Bavul.com ayrıca Türkiye’ye komşu diğer pazarlara da kısa süre içerisinde girmemize imkan tanıyacak ve Paravion markası Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Batı Avrupa’da online seyahat sektöründe liderliğe oynayacak” şeklinde konuşmuştu.Ancak Rumen şirket, 3 yıl geçmeden bavul.com'u kapatma kararı aldı. (EKONOMİ SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Eşini benzin dökerek yakmaya çalıştı 

SONRAKİ HABER

HDP 20 ilde ve bağlı ilçelerde eş başkan adaylarını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa