‘Acımız dinmedi’

‘Acımız dinmedi’

Geçtiğimiz yıl şubat ayında OSTİM ve İvedik’te yaşanan patlamalarla ilgili davanın 8.duruşması görüldü. Aileler asıl sorumluluğun, denetim yapmayan devlet olduğunu ifade ederken duruşma 11 Eylüle ertelendi.20 kişinin hayatını kaybettiği Ankara Ostim ve İvedik’teki patlamalara ilişkin davanın 8. duruşması bugün 10. Ağır Ce

Geçtiğimiz yıl şubat ayında OSTİM ve İvedik’te yaşanan patlamalarla ilgili davanın 8.duruşması görüldü. Aileler asıl sorumluluğun, denetim yapmayan devlet olduğunu ifade ederken duruşma 11 Eylüle ertelendi.

20 kişinin hayatını kaybettiği Ankara Ostim ve İvedik’teki patlamalara ilişkin davanın 8. duruşması bugün 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. 5 tutuksuz ve 3 tutuklu sanığın hazır bulunduğu davada sanık avukatları 3. yargı paketi kapsamında sanıklar, Kasım Ersoy, Burhan Karakoç, Bahadır Esenlik için tahliye dilekçeleri verdi.

Mağdur ailelerin avukatları dilekçeye itiraz ederek, “Bilirkişi Raporunun” beklenmesini istedi. Mahkeme heyeti ise sanıklar hakkındaki suç iddialarının güçlü olduğundan hareketle tahliye taleplerini reddetti. Bir sonraki duruşma 11 Eylül 2012 tarihine ertelendi.

‘ASIL SORUMLU DEVLET’

Duruşma sonrası duygularını gazetemize anlatan, patlamada eşini yitiren Ece Karakulak, “Bu işte esas sorumlu, gerekli denetimi yapmayan devlettir” dedi. Patlama sanki dün yaşanmış gibi acı içinde konuşan Karakulak, “Eşimi o işe aldıran arkadaşı, o an için tanıklık yapmaya yanaşmadı, ha bir dahaki davaya, ha sonrasına diye benim yaramı bir kez daha kanattı” diye konuştu. Ece Karakulak, davada gerçek suçluların cezalandırılmasını ve bir an önce bitmesini istedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net