07 Ağustos 2017 16:13

Şam yönetiminden Kürtlere seçim tehdidi

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Kürtlerin kontrolündeki bölgelerde düzenlenecek yerel seçimler için sert ifadeler kullandı.

Şam yönetiminden Kürtlere seçim tehdidi

Paylaş

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Suriye’nin kuzeyinde Kürtlerin denetimindeki bölgelerde sonbaharda yerel belediye ve bölgesel meclis seçimi yapılacağı açıklamasını tehditle yanıtladı.

Başkent Şam’da Reuters ve BBC’ye konuşan Mikdad, “Seçimler bir şakadan ibaret olacak. Suriye, topraklarının hiçbir parçasının bölünmesine izin vermeyecek. Suriye’nin kuzeyinde ülkedeki durumu tehlikeye atmayacak Suriye vatandaşları olduğuna inanıyoruz. Ülkenin bölünmesi yönünde hareket edenler, ödeyecekleri bedeli biliyorlar” ifadelerini kullandı.

Mikdad, Şam’ın Kürtlerin kontrolündeki bölgelerde er ya da geç kontrolü sağlaması gerektiğini savundu. Reuters’ın aktardığına göre geçen hafta bir Kürt yetkili sosyal medya hesabından, yerel toplulukların yönetimi için yaz aylarında, daha büyük yerleşim birimlerinin yönetimi için kasım ayında ve bölgenin bütünü için ocakta seçimler yapılacağını yazmıştı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Tutuklu hak savunucusu İlknur Üstün’den mesaj

SONRAKİ HABER

Tunus'ta öğretmenler çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa