MHP’den istifa edenlerden Akşener’e destek

MHP’den istifa edenlerden Akşener’e destek

MHP’den istifa eden MKYK eski üyesi Adnan Özdere, partiden istifa eden 360 kişi olduğunu ve Meral Akşener'in yanında olacaklarını söyledi.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde geçen hafta MHP Gölcük İlçe Başkanlığı’ndan istifa ederek, Meral Akşener’in yanında yer alacaklarını açıklayanlar bir araya geldi. MHP MKYK eski üyesi Adnan Özdere partiden 360 kişinin istifa ettiğini söyledi.

Gölcük Değirmendere sahilinde bir çay bahçesinde düzenlenen kahvaltıya geçen hafta MHP’den istifa eden MKYK eski üyesi Adnan Özdere, MHP Gölcük İlçe eski başkanlarından İsmail Eroğlu ve yaklaşık 70 kişi katıldı. Kahvaltıda konuşan Adnan Özdere istifa eden MHP’lilere baskı uygulandığını belirterek, istifaların tek tek verildiğini ve sayının her geçen gün arttığını söyledi.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün istifa edenlere ilişkin 2 elin parmaklarını geçmeyeceği yönündeki sözü üzerine Özdere, “İzmit’ten zatın biri diyor ki; ‘Siz iki elin parmaklarını geçmezsiniz.’ Ya sen hiç sopa yemedin ya da sayı saymasını bilmiyorsun. Yıllardan beri mücadele yürüten arkadaşlarımız var burada” dedi. Özdere, şimdiye kadar 360 kişinin istifa ettiğini açıklarken şöyle dedi: “Hemşehrimiz olan Meral Akşener’in yanında yer alacağız ve kendisine destek vereceğiz. İstifa eden arkadaşlarımız için ‘Hiç hizmet yapmamış insanlar’ diyorlar ama bu işi buradaki arkadaşlar yürüttü. Buradaki arkadaşlar görev almış, yöneticilik yapmış kişiler.” Özdere, istifa edenlerin sayısının 500’ü geçeceğini de belirti. (DHA)

www.evrensel.net