Tuncer Bakırhan’ın sağlık durumu kötüye gidiyor

Tuncer Bakırhan’ın sağlık durumu kötüye gidiyor

Tutuklanıp görevinden uzaklaştırılan Siirt Belediyesi Eş Başkanı Tuncer Bakırhan’ın sağlık durumunun kötüye gittiği öğrenildi.

Siirt Belediyesi Eş Başkanı görevindeyken 16 Kasım 2016'da tutuklanarak görevden alınan Tuncer Bakırhan’ın sağlık durumu kötüye gidiyor. Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Bakırhan’a, Akalin Gastrit (Safra kesesi sıvısının mideye akması) teşhisi konuldu.

Daha önce gönderdiği mektupta yaşadığı sağlık sorunlarına rağmen haftalar sonra revire çıkarıldığı bilgisini paylaşan Bakırhan, ağrılarının artması üzerine aylar sonra Bolu Devlet Hastanesi’ne götürülmüştü. Tedavi olması engellenen Bakırhan'ın, sağlık sorunlarının düzelmediği ve kilo kaybı yaşadığı belirtildi.

İLAÇLARI VERİLMİYOR

Eşi ile telefonla görüşen Derya Bakırhan, sağlık durumunun kötüye gittiğini ve ilaçlarının verilmediğini söyledi. Daha önce eşi Tuncer Bakırhan’ın sağlık sorunlarına ilişkin doktorlara başvuran Derya Bakırhan, söz konusu hastalığın uzun vadede kansere dönüşme ve mideyi delme riskinin olduğunu vurguladı. (Siirt/DİHABER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Tuncer Bakırhan