04 Ağustos 2017 13:37

TGS 9 Eylül Gazetesi’nde TİS görüşmelerine başladı

TGS, İzmir Gazeteciler Cemiyeti yayın organı 9 Eylül Gazetesi'nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başladı.

TGS 9 Eylül Gazetesi’nde TİS görüşmelerine başladı

Paylaş

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile örgütlü olduğu İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) yayın organı 9 Eylül Gazetesi yönetimi arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.

İGC Başkanı ve 9 Eylül Gazetesi İmtiyaz Sahibi Misket Dikmen, İGC Başkan Yardımcısı Tayfur Göçmenoğlu, Sayman Semih Aksoy, Yönetim Kurulu Üyesi ve 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Attila ile TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, TGS Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Özkaya, TGS İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, 9 Eylül Gazetesi İşyeri Temsilcisi Murat Tepe, İGC merkezinde yaptıkları toplantıda 16 maddenin 14'ü üzerinde uzlaşmaya varıldı.

İkinci toplantının 16 Ağustos 2017’de yapılması kararlaştırıldı.

‘TİS YAPAN İLK YEREL GAZETE OLACAĞIZ’

 İGC Başkanı Misket Dikmen, sendikanın emeğin onuru olduğunu belirterek, “Gazetemizde çalışan tüm emekçi arkadaşlarım sendika üyesi. Gazetemizde örgütlü bulunan TGS bize toplu iş sözleşmesi önerisiyle geldi. Biz de seve seve kabul ettik. Bize önerdikleri 16 maddenin 14’ü üzerinde kısa sürede uzlaşmaya vardık. Bir sonraki toplantılarda pürüzleri gidererek toplu iş sözleşmesine imza atmayı umut ediyoruz. Anlaşma sağlamamız halinde Türkiye'de ilk kez toplu iş sözleşmesine imza atan yerel gazete olmanın da onurunu yaşayacağız. Çalışan arkadaşlarımızın sosyal haklara kavuşması ve sendikal güvencede olmalarından dolayı da mutluluk duyuyoruz” dedi.

‘ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM’

TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş da, 9 Eylül Gazetesi'nde başlayan sözleşme görüşmelerinin karşılıklı anlayışla devam ettiğini belirterek, “Birçok madde üzerinde anlaşma sağladık. Burada başlayan bu sürecin İzmir'deki tüm yerel gazeteler için örnek olmasını diliyorum. Niyetimiz toplu sözleşmelerle gazetecilerin özlük ve ekonomik haklarını koruyan anlayışa yeniden geçilmesi. Bundan sonra İzmir'de çalışmalarımız devam edecek” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

11 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı

SONRAKİ HABER

Tunus'ta öğretmenler çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa