AKP'li Oğan: Yeni bir devlet kuruyoruz, lideri de Erdoğan

AKP'li Oğan: Yeni bir devlet kuruyoruz, lideri de Erdoğan

AKP MKYK Üyesi Ayhan Oğan, CNN Türk'te katıldığı programda 'Yeni bir devlet kuruyoruz. Bu yeni devletin kurucu lideri Erdoğan'dır' dedi.

AKP MKYK üyesi ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan, CNNTürk’te katıldığı programda “Bürokratik oligarişiyi yerle yeksan ettik. Vesayet sistemi bitti. Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

OdaTV'nin yansıttığı habere göre Programın konuklarından CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı ise “Yeni bir devlet kurmak ne demek? Mevcut devleti yıktınız mı?” diyerek AKP’li Ayhan Oğan’a itiraz etti. AKP’li Ayhan Oğan da “Yeni bir Türk Silahlı Kuvvetleri’nin inşasıdır. Biz vesayet düzenini yıktık beyefendi” dedi.

ÖDP'DEN TEPKİ

Öte yandan ÖDP'den konuya dair yapılan açıklamada "Siz ne böyle bir devlet ne böyle bir ülke kurabileceksiniz. Bu gerici akını halk durduracak" denildi.

ÖDP Başkanlar Kurulu'nun açıklaması şöyle:

"AKP MKYK Üyesi Ayhan Oğan, dün akşam katıldığı televizyon programında ‘Erdoğan liderliğinde yeni bir devlet kuruyoruz’ dedi. Bu sözler, Cumhuriyet’i yıkıp bir ‘din devleti kurma’ hedefinin açık ilanıdır.

AKP’nin 15 yıllık hedefi budur! Atılan tüm adımlar bunun için atılmıştır. 2010 referandumundan tek adam Anayasasına tüm değişiklikler bunun için yapılmıştır. 15 Temmuz sonrasında başlayan OHAL-KHK düzeni bunun için uygulanmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk heykeline saldırı bununla ilgilidir. Maçka Parkı’nda ortaya çıkan rejim muhafızı bu hedefin ürünüdür. Eğitimi ENSAR’laştırmak, Medeni Kanunu ortadan kaldırmak bu hedefe doğru atılan adımlardır.

Halk bu gerici akına 15 yıldır teslim olmamıştır! Devleti ele geçiren Saray rejimi toplumu ele geçirememiştir, teslim alamamıştır! Ne yaparsa yapsın bundan sonra da Gezi’den, HAYIR’a büyüyen halkın iradesini teslim alamayacaktır.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu gerici akını halk durduracaktır! Bu gerici-şeriatçı adımları durdurmak için şimdi daha büyük bir güçle, kararlılıkla mücadeleyi büyütmenin zamanıdır!

Eğitimin ENSARlaştırılmasına, şeriat hukukunun hakim kılınmasına, ülkemizin ilerici değerlerine yönelen her tür saldırıya karşı birleşerek mücadeleyi yükseltelim.

Şimdi hayatın her alanında, her saldırı noktasında laiklik barikatını kurma ve bu barikatta birleşme zamanı." (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Ağustos 2017 17:31
www.evrensel.net
ETİKETLER Ayhan Oğan