04 Ağustos 2017 11:16

Sumudica: Lucescu için kurşunun önüne atlarım

Kayserispor'un Rumen Teknik Direktörü Marius Sumudica, vatandaşı ve eski hocası Mircea Lucescu için övgü dolu ifadeler kullandı.

Sumudica: Lucescu için kurşunun önüne atlarım

Paylaş

Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, A milli takım teknik direktörlüğü görevine getirilen vatandaşı, eski hocası ve yardımcı antrenörlüğünü yaptığı Mircea Lucescu’yu “Onun için kurşunun önüne atlayacak kadar sevdiğini” söyledi.

Sumudica şöyle konuştu: “Futbolculuk kariyerimdeki en iyi hocadır. Romanya'nın en iyi hocasıdır. Romanya dışında da çok iyi sonuçlar aldı. Önemli başarılara imza attı. Türkiye'de büyük başarılar elde etti. Ukrayna'da UEFA Avrupa Kupasını kazandı. Beşiktaş ve Galatasaray'da şampiyonlukları var.  Çok iyi birisi. Çalışmayı seven bir hoca. İyi bir başlangıç yapacaktır. Futbolu çok seviyor. Futbol onun için her şey. Lucescu'nun Türkiye için en iyisi olduğunu düşünüyorum. Türk milli takımının  grup müsabakalarındaki  kalan maçlarının  önemini biliyorsunuz. Futbol için çılgın bir adam, ilk maçtan itibaren başarılı olacağına inanıyorum.  Rapid Bükreş'te ben onun  önce takım kaptanlığını sonra yardımcılığını yaparken de şampiyon olmuştuk. Lucescu büyük şehirlerin dışına çıkıp başka başka yerlerde de kamp yapmayı severdi. Sanıyorum bu çerçevede Kayseri’ye de gelir. Kendisini en iyi şekilde bir evladı olarak ağırlarım.”

Sumudica “Çok iddialı olacak ama onun için kendimi kurşunun önüne atarım” dedikten sonra “O benim ikinci babam. Ben ona, o bana baktığında biz telepati yolu ile  konuşmadan bile anlaşırız. O beni, ben de onu  çok iyi tanıyorum. Avusturya kampında olduğumuz  için  72'nci doğum gününü sadece mesajla kutlayabildim. Hocama doğum günü hediyesi olarak Kayseri’den sucuk ve pastırma ile mantı değil, en az  1-2  sporcu hazırlayıp A milli takıma göndereceğim” dedi. (Kayseri/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Tahir Elçi cinayeti görüntüleri 20 aydır açılmadı

SONRAKİ HABER

İzocam’da grev başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa