Rüzgara karşı Evrensel için dayanışmaya...

Rüzgara karşı Evrensel için dayanışmaya...

Evrensel e-gazeteye abone olan CHP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan bir dayanışma mesajı paylaştı.

CHP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan gazetemizin abone kampanyasına katıldı. Evrensel e-gazeteye abone olduktan sonra bir dayanışma mesajı paylaşan Kaplan, “Bu baskı döneminin üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyorum... Bizler de ‘Rüzgâra Karşı Evrensel’ diyerek kamuoyu oluşturmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

‘BASKILARA KARŞI BİR ARADA OLMALIYIZ’

Gazetemizin artan baskılara ve sansüre karşı, “daha güçlü bir Evrensel için...” başlattığı kampanyaya katılarak Evrensel e-gazeteye abone olan CHP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, tüm zorluklar ve baskılar karşısında 23 yıldır gazetemiz Evrensel’in korkmadan gerçeği yazdığını dile getirdi Kaplan şu mesajı paylaştı: “Gazeteciler gözaltına alındığında, cezaevlerine gönderildiğinde aslında süreci tam algılayamadık. Ama şimdi artık öyle bir zamandayız ki ‘ya bizdensin ya bedel ödersin’ algısı yaratıldı. Kendisinden yana olmayanı tutuklayan, baskı altına alan, hedef gösteren bir anlayış karşısında daha dik durmalı ve daha bir olmalıyız. Havuz medyası karşısında bin bir zorlukta ayakta duran tüm basını sahiplenmek ve bunların yaşatılması için çaba sarf etmek gerekiyor.”

‘HERKESİN SORUMLULUK ALACAĞINA İNANIYORUM’

Kaplan mesajının devamında, “Evrensel gazetesinin Türkiye’de bugün başta işçi sınıfının sorunlarını olmak üzere tüm kesimlerin taleplerini dile getiren, onları toplumla buluşturan ve kamuoyunda tartışmaya açan bir yapısı var… Bugün geldiğimiz noktada, Cumhuriyet gazetesine, Evrensel gazetesine ve hatta kapatılan Hayat’ın Sesi Televizyonu’na yapılan bu baskı kabul edilemez. Bunların üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyorum... Bizler de ‘Rüzgâra Karşı Evrensel’ diyerek kamuoyu oluşturmak için elimizden geleni yapacağız. Farklılıklarımıza rağmen bir arada olmamız gerektiğine inanan herkesin Evrensel gazetesinin yaşatılması noktasında sorumluluk alacağına inancım tam” ifadelerini kullandı. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net