Öğretmene 'kadın veliyi tacizden' soruşturma

Öğretmene 'kadın veliyi tacizden' soruşturma

Manisa'da bir ilkokul öğretmeni hakkında öğrencisinin annesini taciz ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bir ilkokulda görevli öğretmen 24 yaşındaki Ö.A. hakkında, velilerden 45 yaşındaki A.S.U.'yu cep telefonu mesajıyla taciz ettiği iddiasıyla idari soruşturma başlatıldı. Ö.A.'nın başka velilere de benzer davranışta bulunduğu iddia edildi.
 
Yunusemre ilçesindeki bir ilkokulda görevli sınıf öğretmeni Ö.A.'nın, kadın velileri mesajla taciz ettiği öne sürüldü. Geçen 9 Temmuz'da yaşandığı öne sürülen olayda Ö.A.'nın,velilerden A.S.U.'yu mesajla taciz ettiği iddia edildi. A.S.U’şikayetçi oldu.

 

BAŞKA VELİLER DE TACİZ EDİLDİ İDDİASI

 

Yaklaşık 1 yıldır ilkokulda sınıf öğretmenliği yapan Ö.A.'nın başka kadın velilere de mesaj attığını öğrendiğini söyleyen A.S.U., velilerin de okul idaresine aynı konudan şikayette bulunduğunu söyledi.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

 

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, konudan haberdar olduklarını ve müfettiş görevlendirdiklerini belirterek, "Yaşanan durum hakkında önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bilgilendirildi. Ardından konu bize intikal etti. Konuyla ilgili olarak müfettişlerimizi görevlendirdik. Öğretmenimiz hakkında gerekli soruşturmayı başlattık. Soruşturma sonrasında öğretmenin suçlu olduğu tespit edilirse, gerekli yaptırım ve cezai işlem uygulanacaktır" diye konuştu.

 

'YANLIŞ ANLAŞILMA ODU' SAVUNMASI

 

Mesajla taciz ettiği iddialarıyla ilgili olarak kısa bir açıklamada bulunan öğretmen Ö.A., iddiaları kabul etmediğini belirterek, "Böyle bir taciz olayı söz konu değil. Yanlış anlaşılma oldu. Şu anda gerekli makamlarca konu inceleniyor. Ancak üzerime atılan taciz iddialarını kabul etmiyorum" dedi. (Manisa/DHA)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER taciz