02 Ağustos 2017 16:28

Tapu hissesine ortak çıkarılan vatandaş tepkili

Adana'da bazı vatandaşlar tapularında tanımadığı kişilerin hissedar olduğunu öğrenince çözüm için Belediye önünde bir araya geldi.

Tapu hissesine ortak çıkarılan vatandaş tepkili

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

Adana'nın Yüreğir ilçesinde Sarıçam mahallesinde oturan vatandaşlar tapularında tanımadığı kişilerin hissedar olduğunu görünce iki gündür Yüreğir Belediyesi önünde sorunun çözülmesini bekliyor. Vatandaşlar Belediye Meclis Toplantısı’nın olduğu dün de belediye önüne gelirken, Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, sorunun meclis gündemine de geldiğini ve sorunun çözeceğini söyledi. Vatandaşların kendi aralarından seçtiği 5 kişi ile görüşen Çelikcan, sorunun çözümü için vatandaşlara söz verdi. Ancak sadece Sarıçam mahallesi değil, Yüreğir’in bir çok mahallesinde vatandaşlar aynı sorunu yaşamaya devam ediyor. 

Toplam 276 metre kare iki evinden 47 metre kare kesinti yapılan Recai Gerçe adlı mahalleli, mahallelerinde önümüzdeki süreçte kentsel dönüşüm yapılacağını belirti ve “O zaman da imarda değişiklik yaparak hisseler daha da küçültülecek ve ev sahibi olmak için borçlandırılacağız.” dedi. “Evlerimizi 60 yıl önce dişimizle, tırnağımızla aldık.” diyen Gerçe, “İnsanların çeşitli zorluklarla yaptığı evlere dokunmayın.” ifadelerini kullandı.
Yüreğir’in Kazımbaşer mahallesinde oturan Fatma Sarı da “Babam 42 yıl vergi ödedi. Şimdi oturduğumuz yer nasıl hisseli çıktı?” dedi. Sarı, “Devletin malı yendi, bitti şimdi sıra özel mala mı geldi? Ak Partiliyim isyan ediyorum bu haksızlığa” diye konuştu.  Döndü Darılmaz da “11 taksitle aldım. Sonra da gittim, tapumu aldım. 30 seneden beri vergisini veriyorum buranın. Onarın hakkıysa vergiyi neden sadece ben verdim? 12 kişinin hakkı var. Ben o parayı ödeyene kadar ne çektim” dedi.

ÖNCEKİ HABER

İnşaatın ikinci katından düşen işçi yaralandı

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa