Nevzat Çiçek canlı yayını terk etti 

Gazeteci Nevzat Çiçek, müftüye resmi nikah yetkisinin tartışıldığı programda Elif Dördüncü Aydemir’le tartışma sonrası programı terk etti.

02 Ağustos 2017 02:15
Paylaş

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın Ne Oluyor programının konuğu olan Gazeteci Nevzat Çiçek, Elif Dördüncü Aydemir ile müftüye resmi nikah yetkisini tartışırken sinirlenerek programı terk etti.

'DAHA YASAYI GÖRMEDEN HANGİ KADIN HAKLARI'

Aydemir, yasayla ilgili olarak çağdaş ve kadın haklarını koruyucu bir yasa olmadığını söyleyince Çiçek, "Yahu mevcut yasayı daha görmemişken hangi kadın haklarından bahsediyorsunuz?" dedi.

'KENDİMİ KAST SİSTEMİNDE GİBİ HİSSETTİM'

Tartışmanın devamında Çiçek ile Aydemir karşılıklı olarak birbirlerini suçladılar. Çiçek, "Sanki bu ülkenin demokratı sizsiniz. Kendimi kast sisteminde gibi hissettim." dedi.

Aydemir "Ben son derece vatansever bir insanım" deyince, Çiçek "Ben teröristim" diyerek, mikrofonu çıkararak programı terk etti. Şirin Payzın programa reklam arası verdi.

ÇİÇEK: SİNİRLERİME HAKİM OLAMADIM

Nevzat Çiçek programı terk etmesinin ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter'da konuyla ilgili açıklama yaptı. Çiçek şunları yazdı:

"Bugüne kadar CNN Türk ve bütün kanallarda inandığımı savundum CNN Türk ve diğer kanallarda konukları öğrenerek gittim hep sakin durmaya, bu ülkenin ihtiyacı olan konuşma iklimine vicdanımla katkı vermeye çalıştım. Bugün de öyle yapmaya çalıştım ama sinirlerime hakim olamadım. Bu nedenle kamuoyu önündeki bizlerin daha sakin daha düzeyli tartışması gerekiyor… Bunu bu gece başaramadığım için şahsım adına bizi izleyen herkesten kendi meslektaşımı zor durumda bıraktığım için Şirin Payzın'dan ve bugüne kadar bana hep özgür konuşma imkanı tanıyan CNN Türk kanalından ve ders verdiğim iletişim öğrencilerimden özür dilerim." (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Suudi Arabistan ve Bahreyn'den Katar'a çağrı

SONRAKİ HABER

Tunus'ta öğretmenler çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa