Aliağa cezaevindeki tutuklular açlık grevine başladı

Aliağa cezaevindeki tutuklular açlık grevine başladı

İzmir Aliağa 1 No’lu T Tipi Cezaevinde bulunan 3 tutuklu, cezaevindeki hak ihlallerine karşı açlık grevine başladı.

İzmir Aliağa 1 No’lu T Tipi Cezaevinde tutulan 10 siyasi tutukludan 3’ü, cezaevinde yaşadıkları hak ihlallerine karşı uyarı amaçlı açlık grevine girdi.  Siyasi tutuklu Sedat Karadağ, cezaevinde bulunan 10 siyasi tutuklu adına mektup gönderdi. Yaşadıkları ihlalleri hukuksal ve diyalog yoluyla defalarca çözmeye çalıştıklarını, ancak muhatap bulamadıklarını belirten Karadağ, yaşanan hak ihlallerini şöyle sıraladı:

“- Haftalık en az on saatlik hakkımız olan kültürel eğitsel ve sportif etkinliklere çıkmamız engellenmektedir.

-Üst aramaları güvenlik amacını aşarak taciz etme noktasına varmıştır. Aramalarda özel bölgelerimize dahi el uzatılmaktadır.

-Ceza ve güvenlik tedbirinin infazı hakkındaki kanunun 62. maddesi gereği “Süreli ve süresiz yayınlardan yararlanma” hakkımız engellenmektedir. 

- Hastane sevklerimiz yapılmamakta, ağır hasta olan arkadaşlarımız da dahil olmak üzere hastane sevklerimiz engellenmektedir.

- F Tipi sistemi olarak inşa edilen 3 kişilik bir odada 10 kişi kalmaktayız.

- Ailelerimizin Kürt illerinde ikamet ettiklerini idare bilmesine rağmen açık ve kapalı görüşmelerimiz sabah 08.30’da yapılmaktadır. Yaşanılan küçük bir gecikme durumunda görüş yaptırılmamaktadır.” (İzmir/DİHABER)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Binali Toplar 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Yüce devletimizin yüce idarecileri; yüce adalet bakanlığı, ve bin yıllık kardeşlikten bahsedenler
    şimdi bu yapılanlar sizi hiç mi rahatsız etmez. Yüce dinin ve yüce bir milletin mensuplarını hiç mi rahatsız etmez. İŞİDîn yaptıklarına 'şeriata aykırı olduğunu söyleyemeyiz' diyenlerden ancak b u olur. Ey yüce dinin ve yüce milletin fertleri ve idarecileri ve bılumum siyasetçiler bu durumda acaba İskilipli Atıf Hocayı asanları ve Ali çetinkaya'yı, Mahmut Esat Bozkurt'u nasıl kınayacaksınız. Onun da çaresi var. Halk bize oy veriyor. Peki hesap günü ne yapacaksınız? -Halk bize oy verdi istediğimizi yaparız mı ? olacak-- Yaşasın Cehennem demekten başka çaremiz.....

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.