14 Temmuz olayları ile ilgili 21 kişi tutuklandı

14 Temmuz olayları ile ilgili 21 kişi tutuklandı

Diyarbakır'da 14 Temmuz'da çıkan olaylarda gözaltına alınan ve adliyeye çıkarılan 75 kişiden 21'i tutuklandı.DTK ve BDP'nin 14 Temmuz'da İstasyon Meydanı'nda düzenlemek istediği "Özgürlük İçin Demokratik Direniş" mitinginin valilik tarafından yasaklanması ardından çıkan olaylarda gö


DTK ve BDP'nin 14 Temmuz'da İstasyon Meydanı'nda düzenlemek istediği "Özgürlük İçin Demokratik Direniş" mitinginin valilik tarafından yasaklanması ardından çıkan olaylarda gözaltına alınan 75 kişi dün Diyarbakır Adliyesi'ne getirilmişti. Aralarında yaralıların da olduğu 48 kişi savcılık sorgularının ardından serbest bırakılırken, 27'si ise tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. Gece geç saatlere kadar devam eden işlemlerin ardından nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıkan 27 kişiden 21'i "örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek", "Örgüt propagandası yapmak" ve "2911 Sayılı Kanuna muhalefet" suçundan tutuklandı.

5 kişiyi adli kontrol şartı ile salıveren mahkeme bir kişiyi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net