Galatasaray Başkanı Özbek, Lucescu için Romanya'ya gitti

Galatasaray Başkanı Özbek, Lucescu için Romanya'ya gitti

Galatasaray'ın sportif direktörlüğe getirmeyi düşündüğü Mircea Lucescu için sarı-kırmızılıların başkanı Dursun Özbek, Romanya'ya gitti.

Galatasaray Yönetim Kurulu, geçen hafta yaptığı toplantıda Mircea Lucescu'nun Igor Tudor'un üzerinde bir futbol aklı olarak kulüpte görev yapması yönünde karar almıştı.

NTVSpor'un haberine göre bu gelişme üzerine Başkan Dursun Özbek'in talimatıyla Genel Sekreter Can Topsakal, Romanya'ya giderek Lucescu'yla masaya oturmuştu. Lucescu, teklife olumlu baktığını söylemiş ve sarı-kırmızılı ekibi daha yakından tanımak için detaylı bir rapor istemişti.

Özbek, Lucescu ile anlaşma zemini aramak ve konuyu daha detaylı görüşmek üzere Romanya'ya gitti. Özbek'in toplantıda Lucescu'yu sportif direktörlük görevi için ikna etmeye çalışacağı ve yeni dönemde futbol yapılanmasındaki görüşlerini alacağı ifade edildi.

Lucescu, Galatasaray'ın teklifini kabul ederse yalnızca sportif direktör olarak görev yapmayacak. Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu'nda da yer alacak olan Rumen teknik direktöre futbol şubesinde geniş yetkiler verilecek. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Mircea Lucescu