Oğluna Business Class battaniye veren kadın gözaltına alındı

Oğluna Business Class battaniye veren kadın gözaltına alındı

Copa Hava Yolları'na ait uçakta ekonomi sınıfında yolculuk eden oğluna Business Class battaniyesi veren kadın, hakarete uğrayarak gözaltına alındı.

Panama'nın ulusal hava yolu şirketi Copa Hava Yolları'na bağlı uçakta Business Class bölmesinde oturan kadın yolcu, ekonomi sınıfında seyahat eden oğluna, Business Class'ta bedava dağıtılan battaniyelerden verdiği için uçaktan indirilip karakola götürüldü.

Sputnik'te yer alan habere göre Garcia, Facebook hesabından paylaştığı iletide, ekonomi sınıfında oturan oğluna, Business Class'ta bedava verilen battaniyelerden vermeye çalıştığı sırada bir uçuş görevlisinin kendisine engel olduğunu, daha sonra ise kendisine hakaret ettiğini ve ittiğini anlattı.

Olayın etkisini üzerinden atamadığını söyleyen Garcia, kabin ekibinin kendisine tavrını 'taciz' olarak nitelendirdi. Garcia, daha sonra görevli tarafından aranan polisin, uçağın inişinden sonra kendisine eşlik ettiğini, ayrıca görevlinin topallıyormuş gibi yaparak polise buna kendisinin neden olduğunu söylediğini yazdı.

Çocuğunun, uçaktan inip polis aracıyla karakola götürülmekten psikolojik olarak kötü yönde etkilediğini söyleyen Garcia, havayolu şirketine tazminat davası açacağını söyledi.

Suçlamaları reddeden Copa Airlines ise Garcia'yı 'huzur bozmakla' ve 'yalnızca işini yapmaya çalışan kabin ekibiyle yetkililere karşı saldırgan davranmakla' suçladı ve durumla ilgili yasal süreç başlatıldığını açıkladı: Hava yolu şirketinin açıklaması şöyle:

"Bu olaydan ötürü kabin ekibimizin bir personeli yaralanmış, bu durum, uçağın inmesinden sonra kendisine eşlik eden doktor tarafından da tescillenmiştir. Bu nedenle aynı gün yolcuyla ilgili şikayette bulunulmuştur."

Geçtiğimiz mart ayında da Las Vegas- Honolulu seferini yapan Hawaii Havayolları uçağında üşüyen bir yolcu battaniye istemiş, uçuş görevlileri ise 66 yaşındaki yolcudan battaniye karşılığı 12 dolar istemişti. Uçuş görevlisi ve yolcu arasında çıkan tartışma nedeniyle uçak Los Angeles Havaalanı'na erken iniş yapmıştı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Sputnik

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Ağustos 2017 11:01
www.evrensel.net