Okul sıralarının pencereden atılması tepki çekti

Okul sıralarının pencereden atılması tepki çekti

Mersin'de, başka bir binaya taşındığı için boşaltılan okulun sıralarının pencerelerden atılması tepki çekti.

Mersin'de Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kuyuluk yolu üzerindeki yeni binasına taşınma kararı ile boşaltılmaya başlandı. Bundan sonra Mezitli İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet verecek binada, cumartesi günü de boşaltma çalışmaları yapıldı. Öğrencilerin kullandığı masa ve sandalyeler, okulun 5'inci katından atıldı. Mahalleli Mesut Yürük'ün cep telefonu ile kaydettiği görüntülere yansıyan olay, yurttaşların tepkisini çekti.

Masaların sağlam ve kullanılabilir durumda olduğunu söyleyen mahallelilerden Mesut Yürük, o an okul bahçesinde bulunan Mezitli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abbas Üçkardeş'e bunların neden atıldığını sordu.

Yapılan işlemin durdurulmaması üzerine polis ve zabıtaya haber veren Yürük, yaşananları da cep telefonu ile görüntüledi. Müdür Abbas Üçkardeş, atılan sıra ve masaların kullanılmayacak durumda olduğunu, sağlam olanların depoya götürülüp kırık olanların atıldığını söyledi.

Yürük'ün sosyal medyada yayınladığı görüntüleri izleyen yurttaşlar ise okul çevresinde toplanıp basın açıklaması yapmak istedi. Ancak polis açıklamaya engel oldu. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Mersinimam hatip