Ankara'da aracıyla 2 kişiye çarpan polis serbest bırakıldı!

Ankara'da aracıyla 2 kişiye çarpan polis serbest bırakıldı!

Ankara'nın Altındağ ilçesinde kaldırımda yürüyen 2 kişiyi aracıyla çarparak ağır yaralayan polis memuru serbest bırakıldı.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir iş görüşmesine gitmek üzere araçlarından inip, Turgut Özal Bulvarı üzerindeki kaldırımda yürüyen 32 yaşındaki Erdal İyitaş ile evli 4 çocuk babası 40 yaşındaki Seracettin Hündür’e, bir polisin kullandığı özel otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle havaya savrulan ve vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar bulunan İyitaş ile Hündür’ün sağlık durumu kritik. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan Erdal İyitaş’ın kuzeni Doğukan Yıldırım, kuzenine çarpan polisin serbest bırakıldığını söyledi. Polisin yanındaki aracı sollarken başka bir araca çarptığını, frene basmadığı için kaldırıma çıkarak İyitaş ve Hündür’e çarptığını anlatan Yıldırım, “Bu trafik canavarının cezalandırılmasını istiyoruz” diyerek tepki gösterdi. 

50 METRE SONRA GÜÇLÜKLE DURABİLDİ

Kaza, Turgut Özal Bulvarı üzerinde 27 Temmuz’da saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Feci kaza, güvenlik kamerası görüntülerine saniye saniye yansıdı. Türk Telekom’daki bir iş görüşmesi için evlerinden çıkıp otomobile binen 32 yaşındaki Erdal İyitaş ile evli 4 çocuk babası arkadaşı 40 yaşındaki Seracettin Hündür, Hızır Reis Caddesi’nde bindikleri araçtan inip, Turgut Özal Bulvarı üzerinde yürümeye başladılar. Bu sırada karşı istikametten gelen, plakası ve sürücüsünün adı öğrenilemeyen, ancak polis memuru olduğu belirtilen beyaz renkli bir otomobil, önce önündeki bir otomobile, ardından kaldırıma çıkıp, iş görüşmesine giden Erdal İyitaş ile Seracettin Hündür’e çarptı. Çarpmanın etkisiyle aracın önünde sürüklenen İyitaş ile Hündür, havaya fırlayıp, yere düştüler. İş görüşmesine giden iki arkadaşı çıktığı kaldırımda altına alıp, havaya fırlatan otomobil ise yaklaşık 50 metre ileride orta refüje çıkarak, trafik levhalarını yıktı ve duvara çarparak güçlükle durabildi. Kazayı gören vatandaşlar, ağır yaralı Erdal İyitaş ile Seracettin Hündür için ambulans istedi.

Gelen ambulans, Erdal iyitaş’ı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Sercettin Hündür’ü ise Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Hündür’ün hayati tehlikesinin devam ettiği, İyitaş’ın ise vücudunun çeşitli yerlerinde çok sayıda kırıklar bulunduğu öğrenildi. 

‘BU TRAFİK CANAVARI CEZALANDIRILSIN’

Erdal İyitaş’ın kuzeni Doğukan Yıldırım, aracı kullanan polis memurunu dikkatsizlik ve ilgisizlikle suçladı. Yıldırım, “Ağabeyim ve arkadaşı iş görüşmesine giderken bir trafik canavarı sağdan bir aracı geçmeye çalışıyor ve seyir halinde olan bir arabaya çarpıyor. Araca çarpmasına rağmen hiç frene basmadığı için, hızını hiç kesmeden kaldırıma çıkıp ağabeyim ve arkadaşına çarpıyor. Ağabeyim ve arkadaşı havada yaklaşık 20-30 metre uçuyor” dedi.

Polisin çarpmanın ardından arabasından inmediğini ve yaralılarla ilgilenmediğini söyleyen Yıldırım, “Ve biz bu caninin polis memuru olduğunu öğrendik. Bir saat sorguya alınmadan serbest bırakılıyor. Bu trafik canavarının cezalandırılmasını istiyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi. (Ankara/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Ankarapolis