Demirören'le Şenol Güneş arasında milli takım zirvesi

Demirören'le Şenol Güneş arasında milli takım zirvesi

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'le toplantı gerçekleştirdiği belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'le bir araya geldiği belirtildi. Anlaşma sağlanırsa Güneş, Beşiktaş'tak görevine devam etmekle birlikte Dünya Kupası elemelerindeki 4 maçta milli takımı çalıştıracak.

Fatih Terim'in Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinin sona ermesinin ardından isminin milli takımla anılmasına değinen Şenol Güneş, "Felsefe olarak kulüp takımı çalıştırırken, Milli Takımı da çalıştırmayı doğru bulmuyorum" demişti.

TFF'DEN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu  internet sitesinden Şenol Güneş ile iligili bir açıklama yayımladı.  Açıklamada "Beşiktaş'ın ve Şenol Güneş' in aldığı kararı saygıyla karşılıyoruz" denildi. 

TFF'nin yaptığı açıklama şu şekilde:

"Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün bilgisi dahilinde bugün Teknik Direktör Sayın Şenol Güneş ile Beşiktaş'taki görevinin yanı sıra A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Federasyonumuzda bir görüşme yapılmış, kendisine 2018 Dünya Kupası kalan grup eleme maçlarında görev yapması için bir öneride bulunulmuştur.   Yapılan görüşme sonucunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Sayın Şenol Güneş' in aldığı kararı saygıyla karşılıyoruz"

FİKRET ORMAN : BU BİR NEZAKET GÖRÜŞMESİDİR

Başkan Fikret Orman, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Milli takımı çalıştırma konusunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya gelişini "Bu bir nezaket görüşmesidir. Ben daha önce hocamınızın hem Beşiktaş hem de Milli takımı çalıştırmasını uygun bulmamıştım. Görüşüm bu yöndedir." şeklinde açıkladı.

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA

Beşiktaş kulübü internet sitesinden teknik direktör Şenol Güneş ile ilgili açıklama yayımladı. Şenol Güneş'in Beşiktaş'ta ki görevine devam edeceğini belirten Siyah-Beyazlı kulübün açıklaması şu şekilde:

"Öncelikle Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş’in adının geçmesinden tüm camiamızın onur duyduğunu bir kez daha dile getirmek isteriz. Milli Takım hepimizin Milli Takımı'dır. Milli Takımımız'ın başarısı hepimizin başarısıdır. 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Başkanımız Sayın Fikret Orman’ın bilgisi dahilinde hocamız Sayın Şenol Güneş’e Beşiktaş'taki görevi devam ederken, aynı zamanda Milli Takımımızı da yönetmesi için 4 maçlık bir teklif sunulmuştur. Bu teklifle ilgili hem Başkanımız hem de Teknik Direktörümüz ortak bir değerlendirme yaparak böyle bir çalışma modelinin hem hepimizin ortak gururu olan Milli Takımımıza hem de ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Beşiktaşımıza katkı sağlamayacağı konusunda hemfikir olmuştur. 

Teknik Direktörümüz Sayın Şenol Güneş ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören arasında bugün Başkanımız Sayın Fikret Orman’ın bilgisi dahilinde gerçekleşen nezaket ziyaretinde de bu ortak karar tekrar ifade edilmiş, bu onurlu görev için yapılan bu kıymetli teklife teşekkür edilmiştir.

Dolayısıyla tüm kamuoyunun haklı takdirini kazanmış başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş, son iki sezondur olduğu gibi Beşiktaşımızın yeni başarıları için çalışmaya devam etmektedir."

2002 Dünya Kupası'nda milli takımı dünya üçüncülüğüne taşıyan Güneş, 2 senedir Beşiktaş'la lig şampiyonluğunu kazanıyor. (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 31 Temmuz 2017 21:51
www.evrensel.net
ETİKETLER Şenol Güneş