Diyarbakır

Diyarbakır'da 27 kişinin ‘tutuklanması’ istendi

Diyarbakır'da 14 Temmuz'da çıkan olaylarda gözaltına alınan 75 kişiden 27'si tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.Diyarbakır'da 14 Temmuz'da DTK ve BDP tarafından düzenlenmek istenen "Özgürlük İçin Demokratik Direniş" mitinginin valilik tarafından yasaklanmasının ardından çıkan olaylarda gö

Diyarbakır'da 14 Temmuz'da çıkan olaylarda gözaltına alınan 75 kişiden 27'si tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Diyarbakır'da 14 Temmuz'da DTK ve BDP tarafından düzenlenmek istenen "Özgürlük İçin Demokratik Direniş" mitinginin valilik tarafından yasaklanmasının ardından çıkan olaylarda gözaltına alınıp, bu sabah Diyarbakır Adliyesi'ne çıkarılan 75 kişiden DİHA Muhabiri Mehmet Bengü'nün de aralarında bulunduğu 48 kişi, savcılık işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Savcılık işlemleri biten 27 kişi ise, “örgüt propagandası” ve “örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” iddiasıyla tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 27 kişinin, ilerleyen saatlerde nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıkması bekleniyor. (Diyarbakır/DİHA)

www.evrensel.net