17 Temmuz 2012 15:17

Eren’den selam

TEKİRDAĞ F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Emek Gençliği Merkez Yöneticisi Eren Yurt, İzmir Dikili’de süren 10. Gençlik Yaz Kampı’na mesaj yolladı. Geçtiğimiz yıllarda kampta görevler alan Yurt, gözünün arkada kalmadığını kendi boşluğunu yoldaşlarının doldurduğuna inandığını belirtti.Emek Gençliği Me

Eren’den selam

Paylaş

Emek Gençliği Merkez Yöneticisi İmran Kurt’un okuduğu mesajda, AKP Hükümetinin politikalarına karşı en ufak bir ses çıkartan milletvekili, belediye başkanı, bilim insanı, gazeteci ve gençlere karşı büyük bir tutuklama politikası uygulandığına dikkat çekildi.
Gönderdiği mesajda katıldığı Newroz eylemi sonrası tutuklandığını hatırlatan Yurt, “Bugün hem AKP hükümetinin saldırılarına karşı, hem de kapitalizmin dayattığı bireyselliğe karşı bir araya gelerek, dayanışma, cesaret, kardeşlik, barış ve özgürlük dediniz” ifadelerini kullandı. Mektupta kampa katılamamaktan duyduğu üzüntüyü paylaşan Yurt, “İçeride olsam da biliyorum ki yüzlerce yoldaşım eksik bıraktığım yeri tamamlayacaktır” dedi.
Kampın 7. günü gece programı müzik atölyesinin hazırladığı konserle başladı. Gençler müzik atölyesinin şarkılarına halaylarla eşlik etti.
Grubun ardından Namık Kuyumcu ve Asuman Susam şiir dinletisi gerçekleştirdi. Dinletide Diyarbakır’da hayvan otlatırken askerler tarafından yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden Ceylan Önkol için de şiir okundu. Kısa bir konuşma yapan Susam, kampa gelmeden önce karanlık içinde olduğunu gençleri görünce gelecek adına umutlandığını söyledi. Luxus da sahnede söylediği şarkılarla gençlere unutulmaz bir gece yaşattı. (Dikili/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

‘Kürtçe Müzik’ zincirinde ‘farklı’ bir halka: Mirady

SONRAKİ HABER

Cezayir'de cumhurbaşkanı seçimi için 24 adaylık başvurusu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa