Cizre'ye Süleyman Soylu ablukası

Cizre'ye Süleyman Soylu ablukası

İçişleri Bakanı Soylu'nun geldiği Cizre’de giriş ve çıkışlar, polis tarafından kapatıldı. Soylu'nun Cizre'den ayrılmasıyla durum normale döndü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Şırnak'ın Cizre ilçesine geldi. Soylu’nun kente gelmesi nedeniyle kentin tüm giriş çıkışları asker ve polisler tarafından kapatıldı. Kontrol noktalarında uzun kuyruklar oluştu. Kilometrelerce uzayan kuyruklarda bekletilen yurttaşlar duruma tepki gösterdi. 50 dereceye varan sıcaklık altında bekletilen yurttaşlar arasında bulunan çocuklar ise zor anlar yaşadı.

Kent merkezindeki tüm caddeler zırhlı araçlarla kapatılırken, her on metrede bir korucu, asker ve polisler uzun namlulu silahları ile nöbet tuttu. Trafik polisleri ise Soylu’nun geçeceği güzergah üstündeki tüm araçları kaldırdı. Ziyaret boyunca kentin semalarında helikopterler uçtu.

Kente geleceği gizli tutulan Soylu'nun buradan helikopter ile Cizre, Şırnak ve Van arasında yapılan güvenlik yollarında inceleme yaptığı ve Besta bölgesine ziyarette bulunduğu öğrenildi.

Soylu’nun uçağı Şerafettin Elçi Havaalanı’ndan kalktıktan sonra kente durum normale döndü. (Şırnak/Dihaber)

www.evrensel.net