Gençlik Bakanı: Gençler manevi değerlerle kuşatılmalı

Gençlik Bakanı: Gençler manevi değerlerle kuşatılmalı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Rize'de Hafızlık İcazet Merasimi'nde konuştu ve gençlerin manevi değerlerle kuşatılması gerektiğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize'de katıldığı Hafızlık İcazet Merasimi'nde yaptığı konuşmada, "Ülkemizin manevi değerlerle kuşatılmış gençlere ihtiyacı var" iddiasında bulundu.

Yenişehir Spor Salonu'nda Rize Müftülüğü'nce düzenlenen ve 54 Kur'an Kursu'ndan 304 hafızın yer aldığı İcazet Merasimi'ne katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak şu ifadeleri kullandı:   "Ülkemizin manevi değerlerle kuşatılmış gençlere ihtiyacı var. Bunun örneklerini 15 Temmuz'da gördük. Şair ne güzel söylemiş; 'Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var, Ulusun, korkma nasıl böyle bir imanı boğar. Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.'  Kur'an'ı okuyup anlamak ne güzel. Bizim rehberimiz Kur'an-ı Kerim'i okuyup anlamak. Kur'an'ı ezberleyen hafızlar artık manalarını anlayarak anlatmaları gerekir." (Rize/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Osman Aşkın Bak