29 Temmuz 2017 11:10

İZDENİZ'de anlaşma sağlanamadı grev devam ediyor

İZDENİZ’de süren grevle ilgili dün gerçekleşen TİS görüşmesinde ücret artışı konusunda anlaşma sağlanamadı. İZDENİZ grevi devam edecek. 

Paylaş

İZDENİZ’de süren grevle ilgili dün gerçekleşen TİS görüşmesinde ücret artışı konusunda anlaşma sağlanamadı. İZDENİZ grevi devam edecek. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait İZDENİZ Şirketi'nde, Türkiye Denizciler Sendikası ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlayan grev bugün 18. gününe girdi. 

Kent için trafiği olumsuz etkileyen grevde dün ilk kez taraflar bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZBELKOM binasında gerçekleşen ve 3 saat süren son toplantıya Belediye bürokratları ve 250 İZDENİZ A.Ş. çalışanlarını temsil eden Türkiye Denizciler Sendikası Genel Merkez yöneticileri katıldı. 

ARTIŞ KABUL GÖRMEDİ

Büyükşehir belediyesi zam teklifinde artış sağlasa da bu artış sendikanın talep ettiği zam oranının altında aldığı için uzlaşma sağlanamadı. İZDENİZ'de grev devam edecekken önümüzdeki hafta içi yeni bir toplantının gerçekleşmesi bekleniyor. 

Grevden dolayı 12 Temmuz'dan beri arabalı vapurlar ile feribotlar tamamen durmuş durumda ve grev kent içi trafiği olumsuz etkiliyor. (İzmir/EVRENSEL)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Antalya’da motokurye kazada öldü

SONRAKİ HABER

Cam Keramik İş’ten işçi sağlığı ve iş güvenliği eğitimi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...