28 Temmuz 2017 22:51

Bahçeli: Meclis iç tüzük değişikliği hayır olsun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iç tüzük değişikliği için 'Memnuniyetle hayırlı olsun diyorum' değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Sözlerinde TBMM'nin içtüzük değişikliğine de değinen Bahçeli "Ülkemizin bu hayati ve kritik gündemi sürerken TBMM'de içtüzük değişikliği gerçekleşti. Memnuniyetle hayırlı olsun diyorum. İnanıyorum ki, TBMM, artık daha etkin, daha verimli, daha sükûnet ve sağduyulu bir ortamda çalışmalarını sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizin bu hayati ve kritik gündemi sürerken TBMM'de içtüzük değişikliği gerçekleşti. Memnuniyetle hayırlı olsun diyorum. İnanıyorum ki, TBMM, artık daha etkin, daha verimli, daha sükûnet ve sağduyulu bir ortamda çalışmalarını sürdürecektir. 1 Ekim'den sonra sırasıyla gelecek uyum yasaları hususunda sorumlu, uzlaşmacı ve duyarlı tavrımızı muhafaza edip gereğini yapacağız.

TBMM'nin tatile girmesi dolayısıyla tüm milletvekili arkadaşlarımızın seçim bölgelerinde yapacağı çalışmalarda üstün başarılar diliyorum. Şunu da özellikle vurgulamak istiyorum ki, TBMM bir eylem alanı, şov mekânı, tiyatro sahnesi değildir, olmamış ve olmayacaktır."

YÜRÜDÜLER OLMADI, OTURDULAR YİNE OLMADI

"Yürüyünce adalet bulacaklarını sananların, sabahlara kadar oturmakla söz hakkına sahip çıkacaklarını iddia etmesi gaflettir, kara mizahtır. Yürüdüler olmadı, oturdular yine olmadı. Bundan sonra farklı bir eylem tarzını tedavüle çıkarırlarsa artık kimse şaşırmaz, şaşkınlık yaşamaz. Y. Has Hacib'in şu sözü herkese ders olsun: Akıl gerek seçmeye kişiyi; bilgi gerek yapmaya işini. Yoksa akıl, bilgi; gir ağla, çık ağla. Kuş kanadıyla, yiğit namıyla, insan şanıyla, irade kalıcılığıyla, millet ruh ve duruşuyla, siyasetçi e milli ahlakıyla anlamlı ve özeldir.

Ucuz insan dedikodu yapar, büyük adam ülkülerinin sancağını tutar. Siyasi dedikoduyla kriz umanların hevesleri de kursaklarında kalacaktır" (DHA)

ÖNCEKİ HABER

J. R. R. Tolkien’in hayatı film oluyor

SONRAKİ HABER

Hakkari'de mayına basan asker yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa