28 Temmuz 2017 12:45

Tanrıkulu: 15 yıldır değişmeyen talep, adalet!

CHP’li Tanrıkulu, Ahmet Şık'ın 15 yıl önce de ‘Herkes için adalet’ kampanyasına katıldığını, Türkiye'nin gündeminin 15 yıldır değişmediğini belirtti.

Tanrıkulu: 15 yıldır değişmeyen talep, adalet!

Paylaş

CHP’li Tanrıkulu, Ahmet Şık'ın 15 yıl önce ‘Herkes için adalet’ kampanyasına katıldığını söyleyip, Türkiye'nin gündeminin 15 yıldır değişmediğini belirtti.  

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhuriyet Muhabiri Ahmet Şık'ın 15 yıl önce Diyarbakır Barosu'nun gerçekleştirdiği “Herkes için adalet” kampanyasına katıldığını hatırlatarak, Türkiye'nin gündeminin 15 yıldır değişmediğini belirtti.  

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticileriyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, kendisinin eski Diyarbakır Barosu Başkanı olduğunu hatırlatarak, “Ahmet Şık'ın 15 yıl önce gerçekleştirdiğimiz 'Herkes için Adalet'kampanyasına katıldı. Ülkesini, tüm vatandaşlarının canını kendisinden çok seven Ahmet Şık'ın hayatını tehlikeye atan gazeteciliği ile bir kez, 'sıradan vatandaşın' yaşam tehlikelerini,  o zaman gün yüzüne çıkarmıştı” dedi. 

Türkiye gündeminin 15 yıldır değişmediğini ifade eden Tanrıkulu, “Türkiye'nin bugünkü gündemi  adalet. Herkes için adalete büyük bir ihtiyaç var. 15 yıl önce 'Mayın, çatışma ve patlayıcılara karşı tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının korunması' konularına ve adalete değinmiştik. Çatışmalar, patlayıcılar ve insan hayatına kasteden her türlü şiddet olayına karşı çıktığımız için projeyi gerçekleştirmiştik ” diye belirtti. Tanrıkulu, Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticileri için adalet istedi.(Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

HDP is expecting ‘Those with an objection’ at the 'Resistance Vigil'

SONRAKİ HABER

19 Şubat 1972’de öldürülen gençlik önderi Ulaş Bardakçı kimdir?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa