27 Temmuz 2017 17:47

Koğuştaki intihar ağır cezalık oldu

Osmaniye'deki T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, Kurtuluş Kılıç’ı ‘intihara yönlendirdiği’ iddia edilen 3 sanık müebbet istemiyle yargılanacak.

Paylaş

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesindeki T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, ‘Tuvalet penceresine kendini asarak yaşamına son verdiği’ bilgisi ile kayıtlara geçen Kurtuluş Kılıç’ı ‘intihara yönlendirdiği’ iddia edilen 3 sanık ‘Tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanacak. 

Kılıç’ın ölümüyle ilgili hazırlanan ilk iddianamede, aynı koğuşta kalan Erkan Ateş, Kemal Altunboğa ve Atahan Ali Adalı  için 10 yıl hapis cezası istenmişti. 

Osmaniye 6’ncı Asliye Ceza Mahkemesi, 5’nci duruşmada görevsizlik kararı verdi. Dosyayı Ağır Ceza Mahkemesine gönderen mahkeme görevsizlik kararının gerekçesinde, sanıkların eyleminin TCK’nin 82/1-a maddesi kapsamındaki ‘Tasarlayarak kasten öldürme’ suçunu oluşturabileceği, bu suçla ilgili yargılama yapma görev ve yetkisinin de ağır ceza mahkemelerine ait olmasını gösterdi.  

Bu kararla 3 sanık, ‘Tasarlayarak kasten adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Mersin’de oturan ve gelişmeleri değerlendiren Kurtuluş Kılıç’ın ablası Nurhayat Şeremet, adaletin er geç tecelli etmesini beklediklerini, kardeşini asarak ölümüne neden olan ve intihar süsü veren sanıkların en ağır cezaya çarptırılması gerektiğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

'Kocaeli’de OHAL yok sıkıyönetim var'

SONRAKİ HABER

Suruç Katliamı'nın tanıkları: Önlemler katliam sonrası uygulandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa