Hekimler taleplerinin karşılanmasını bekliyor

Hekimler taleplerinin karşılanmasını bekliyor

ANKARA Tabip Odası (ATO) Dr. Ersin Arslan’ın öldürülmesinin üzerinden 90 gün geçmesine rağmen, şiddetin önlenmesine yönelik bir önlemin alınmadığını duyurarak, şiddete son verilmesi için gündeme getirdikleri acil taleplerinin Sağlık Bakanlığı tarafından yerine getirilmesini istedi.ATO Başkanı Özden Şen

ANKARA Tabip Odası (ATO) Dr. Ersin Arslan’ın öldürülmesinin üzerinden 90 gün geçmesine rağmen, şiddetin önlenmesine yönelik bir önlemin alınmadığını duyurarak, şiddete son verilmesi için gündeme getirdikleri acil taleplerinin Sağlık Bakanlığı tarafından yerine getirilmesini istedi.

ATO Başkanı Özden Şener, bugün düzenlediği basın toplantısında şiddete yönelik çalışmaların kimi polisiye önlemelerle sınırlı kaldığını dile getirerek, “SABİM şiddeti, performans baskısı, ağır çalışma şartları, büyük hasta yükü, 36 saatlik çalışma süreleri, 7/24 saat çalışma dayatmaları sürmektedir” dedi. Şener, katkı payından kaçan fakir halkın akın ettiği acil servislerde hâlâ bir hekimin günde 300 hastaya baktığını dile getirerek ambulanslarda yer var mı, yok mu bakılmadan, hastaneye hasta getirildiğine dikkat çekti. Şener, bu koşullarda doktora başınızın çaresine bakın denilmektedir” diye konuştu. Sağlık Bakanına ilettikleri taleplerini de hatırlatan ATO Başkanı Şener, Bakanlığı o gün verdiği sözü yerine getirmesini istedi.  Şener, meslek örgüleri olarak sağlıkta şiddet bitene kadar mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerinin altını çizdi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net