Afet gibi yangın: Çankırı’da 27 ev kül oldu

Afet gibi yangın: Çankırı’da 27 ev kül oldu

Çankırı'nın Yapraklı ilçesine bağlı 70 haneli Müsellim Köyü’nde çıkan yangında 27 ev kül oldu.

Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde öğle saatlerinde bir evde çıkan ve nedeni henüz belirlenemeyen yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Elevler bitişikteki evlere sıçrarken, gökyüzü kara dumanla kaplandı.

İhbar üzerine yangına Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Orman İşletme yangın ekipleri, Yapraklı, Bayat ve çevre ilçelerin belediyelerinden takviye ekipler müdahalede bulunuldu. Orman Bakanlığı’na ait helikopterin havalandıktan sonra arızalandığı ve yangına müdahale edemeden geri döndüğü öğrenildi.

Yangının evlerine de sıçrayacağını anlayan vatandaşlar eşyalarını kurtarmaya çalıştı. Mansurlu Mahallesindeki 27 evin büyük bir bölümü yangın sonunda kullanılamaz hale geldi. Yangında ölen yada yaralanan olmaması tek teselli kaynağı oldu.

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, Müsellim Köyü’nün Çankırı’ya 50 kilometre uzaklıkta olduğunu belirterek, “Öğle saatlerinde yangın ihbarı alır almaz ekiplerimizle köye ulaştık ve orman ile diğer çevre itfaiyelerinden takviye istedik. 27-28 evin yandığını görüyoruz. Büyük bir mücadele sonunda yangını kontrol altına aldık ve soğutma çalışmalarına başladık. Şu an yangın kontrolümüz altındadır” diye konuştu. (Çankırı/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Çankırıyangın