26 Temmuz 2017 19:39

Venezuela’da sağ muhalefetin 48 saatlik grevi başladı

Venezuela’da sağ muhalefet koalisyonu Demokratik Birlik Masası (MUD) tarafından, Kurucu Meclis'e karşı ilan edilen 48 saatlik grev başladı.

Paylaş

Filiz YAVUZ
Madrid 

30 Temmuz’da seçimleri yapılacak Kurucu Meclis’e karşı harekete geçen MUD’un ülke genelindeki 48 saatlik “hayatı durdurma” eylemi başladı. Sağ muhalefet liderleri, iş yeri sahiplerine 48 saat boyunca iş yerlerini kapatmaları ve çalışanlara da caddeleri ve trafiği kesmek dışında evde kalmaları çağrısı yaptı.

Yerel basına göre, sabahın erken saatleriyle birlikte başkent Caracas’ta trafik yoğunluğu normalden daha az. Sokaklardaki insan sayısının da normal bir güne oranla az olduğu bildiriliyor.

SOSYAL MEDYADA İKİ FARKLI ETİKET AÇILDI

Sosyal medya üzerinden Maduro yanlıları #VenezuelaÇalışıyor (#VenezuelaTrabaja) etiketi üzerinden kalabalık sokakların ve akan trafiğin görüntülerini paylaşarak, grevin etkisinin düşük olduğunu söylüyor. Maduro karşıtı hesaplar ise boş sokakların görüntülerini paylaşarak grevin etkili olduğunu iddia ediyor.

Geçen haftaki 24 saatlik greve katılanlara Maduro tepki göstererek “Ekonomik alanda savaş, sabotaj ve iş durdurma zamanı değildir” demişti.

Çalışma Bakanı Nestor Ovalles, greve katılan işletmeler hakkında işlem yapılacağını duyurmuştu.

Sağ muhalefet geçen hafta da 24 saatlik bir grev düzenlemişti. Ülkede sağ muhalefetin çağrısıyla Nisan başından beri süren sokak gösterilerinde 103 kişi yaşamını yitirmişti. (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bursa'da tekstil fabrikasının deposu küle döndü

SONRAKİ HABER

Yeni Zelanda'daki yanardağ patlamasında mahsur kalan 8 kişiden umut kesildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa