26 Temmuz 2017 14:44

Ruhani'den ABD'nin yeni yaptırım kararına tepki

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD'nin İran'a yönelik aldığı yaptırım kararına sert tepki gösterdi. Ruhani, misilleme eyleminde bulunacaklarını söyledi.

Paylaş

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin İran'a yönelik aldığı yeni yaptırım kararına sert tepki gösterdi. Ruhani, misilleme eyleminde bulunacaklarını söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısında ABD Temsilciler Meclisi'nin İran'a karşı aldığı yaptırım kararını değerlendiren Ruhani, " ABD'nin kararına karşın mutlaka karşı eylemde bulunacağız" dedi.

Ruhani, " Düşman, ahdinin bir bölümünü çiğniyorsa biz de bir bölümünü çiğneriz, tümünü çiğnerse biz de tümünü çiğneriz. Bu gibi yaptırımlar, ne İran milleti ve devletinin direncini kırabilir ve ne de politika ve yönteminde bir değişikliğe neden olur" diye konuştu.

BÖLGENİN SU YOLLARI GÜVENLİ OLMAK İSTENİYORSA...

İran Cumhurbaşkanı, "ABD, bölgenin hassas su yollarının dünya için güvenli su yolu olmasını istiyorsa, bu tip politikalardan vazgeçmeli" çağrısında bulundu.

ABD Temsilciler Meclisi'nde dün yapılan oylamayla İran, Rusya ve Kuzey Kore’ye yeni yaptırımların getirilmesi kabul edildi. Tasarıda, İran balistik füze çalışmaları gerekçesiyle yaptırım kapsamına alındı. (DHA)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Çeşmeli motosiklet tutkunları, 'Altın Elbiseli Adam'ı andı

SONRAKİ HABER

Bu proje Şişli ve İstanbul’u çekilmez kılar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa