26 Temmuz 2017 10:52

Reçber’den Terim’e: Hakaret ve iftira o makama yakışmıyor

Rüştü Reçber ile Fatih Terim arasındaki polemik devam ediyor.

Paylaş

Hürriyet’te köşe yazıları yazan eski milli kaleci Rüştü Reçber’den Fatih Terim’e yanıt geldi.

Reçber, “Gecenin hükmü sabaha kadardır hocam” başlıklı yazısında “Alaçatı baskınından sonra milyonlarca insan gibi ben de istifa etmeniz gerektiğini söyledim. Bunları yazarken de size hakaret etmedim. Siz, ‘İstifa etmeli’ diyen herkese hakaret mi edersiniz? Bu hakaretler Türkiye Futbol Direktörü makamındaki birine yakışıyor mu? Ben o sözleri size değil ama o makama yakıştıramıyor ve üzülüyorum” dedi.

Reçber, Terim’in köşe yazılarını kendi yazmadığına dair iddiasını da kanıtlamakla yükümlü olduğunu ifade ederek “Sadece hakaret değil, iftira da yakışmıyor o makama” ifadesini kullandı.

ÖZKÖK VE EĞİN, REÇBER-TERİM KAVGASINI YAZDI

Öte yandan konuya dair bugün Hürriyet’ten Ertuğrul Özkök, Habertürk’ten Oray Eğin de köşe yazıları yazdı.

Özkök, Reçber’in yazısındaki “O bırakmaya yanaşmıyorsa, ilgili merciler tarafından görevinden alınmalıdır. Hiçbiri olmadı mı? O zaman sözü yeni Spor Bakanı söyleyecek. O da mı olmadı. Artık talimat verecek makam belli” ifadelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı vurguyla Terim’in bamteline bastığını söyledi. Özkök, “Terim, bamteline basılınca tepkisi orantısız olabiliyor” dedi.

Oray Eğin ise “Fatih Terim ona karşı mektup yazıp ‘İki cümleyi bir araya getiremezsin’ dediğinde tanıdığım kadarıyla Rüştü’yü anlatmam zorunlu oldu. Televole kuşağından Televole kültürüne yenilmeyen belki de ender futbolculardandı Rüştü. İki cümleyi bir araya getirme konusunda Fatih Terim’in İngilizce basın toplantısını tavsiye ederim” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Rüştü Reçber, Fatih Terim’in Alaçatı baskınına dair yazdığı yazıda Terim’in istifa etmesi ya da görevden alınması gerektiğini söylemişti. Bunun üzerine Fatih Terim, Reçber’e Hürriyet’te mektupla yanıt verdi. Terim, Reçber hakkında hukuki işlem başlatacağını söylediği mektubunda “Türkiye’nin amiral gemisi olan Hürriyet’te köşe sahibi olmanın öncesinde seni yakinen tanıyan, özellikle futbolculuk ve sonrasındaki sürede gelişimini gayet iyi bilen biri olarak günlük hayatında kullandığın kelime sayısından fazlasını yazılarında kullanabiliyor olmana çok sevindim” ifadelerini kullanmış ve Reçber’in yazılarını başkasının kaleme aldığını ima etmişti. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’li Erdem: Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet

SONRAKİ HABER

Akdeniz'de 3.6 şiddetinde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...