Liman işçilerinden sendikaya tepki

Liman işçilerinden sendikaya tepki

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği’nde (MİP) çalışırken taşeron firma değişimi sırasında işten çıkarılan ve 11 aydır işe iade bekleyen 11 işçi eylemlerine devam ediyor. İşçiler Liman-İş Sendikası’nın kendilerini yalnız bıraktığını belirterek sendikayı protesto etti.Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A kap

Selçuk Arslan

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A kapısı önünde bir araya gelen işçiler “Kadir Bakan susma, sustukça şube blöf yapıyor”, “ Ali Kocaman bizden kaçaman” ve  “Cüneyt Savaş Ali, nedir işçinin  hali” yazılı dövizlerle sendika yönetimini protesto etti.

Sendika yönetiminin kendilerine sahip çıkmadığını ifade eden işçiler burada bir basın açıklaması yaptı. İşçiler adına basın açıklamasını okuyan Attila Kanbul, ne pahasına olursa olsun direnişlerini sonuna kadar sürdürmekte kararlı olduklarını söyledi.

Sendika yönetimi eleştiren Kanbul, işçi aidatlarıyla ayakta duran sendikada hiç kimsenin saltanat sürmesine izin vermeyeceklerini ifade ederek, “Çoğu yönetim kurulu üyesi karşımıza çıkacak kadar cesaretli değil. Şube yönetimi  sağlıklı düşünemiyor ve tutarlı kararlar veremiyor. Çünkü şube yönetimi ile yaptığımız konuşmalardan anlaşılıyor ki bu yönetimdeki herkes bireysel karar veriyor” şeklinde konuştu.

Kanbul, Şube idari sekreteri Savaş Yılmazcan’ın bir gazeteye yaptığı “Bu devirde işsiz kalmışlar, haklılar fakat öte taraftan ise işveren de haklı, ihtiyaç yokken işçi alamıyor” şeklindeki açıklamaya tepki göstererek, “Şube yönetimi torpille alınan işçinin önüne geçebilseydi bugün burada olmazdık” dedi.

İşçiler yapılan açıklamadan sonra sendika binasına kadar yürüdü. (Mersin/EVRENSEL)

www.evrensel.net