25 Temmuz 2017 18:11

Ölümüne de olsa ‘10 dakikada getir’ anlayışına karşı...

'Getir' uygulamasının kurucusu Nazım Salur, motokuryelerin can güvenliğinin ticari kaygılardan çok daha önemli olduğunu söyledi.

Paylaş

“Ürünleri 7 gün 24 saat istenilen noktaya ortalama 10 dakikada getiren akıllı telefon uygulaması “Getir”, siparişleri hızlı ulaştırma baskısı altında kuryelerin can güvenliğini hiçe sayan anlayışa karşı, hızın yanına güvenliği de koyduklarını duyurdu. Bu amaçla bir yandan dağıtım noktalarını yaygınlaştıran ‘Getir’, diğer yandan da kuryeler için motosiklet sürüş eğitimlerine başladı. Eğitimlerde teknik ve dikkat üzerine yoğunlaşılıyor.

“Getir” kurucusu Nazım Salur motokuryelerin can güvenliğinin ticari kaygılardan çok daha önemli olduğunu vurgulayarak, “Getir’in İstanbul’da 55 dağıtım merkezi bulunuyor. Kuryeler bu merkezlerden normal hızda ve güvenli gitmek şartıyla ortalama 10 dakika uzaklıktaki müşterilere ürünleri götürüyorlar. Bu 10 dakikalık ortalamayı kuryelerimizin hızlı gitmesiyle değil, kullanılan teknoloji ve sistemimizin doğru planlaması sayesinde başarıyoruz. Motokuryelerimize 10 dakikada götürme ile ilgili hiçbir teşvik uygulamıyoruz ve gelecekte de uygulamayacağız. Her zaman önceliğimiz güvenlik! Bizim kuryelerimiz değil, sistemimiz hızlıdır” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İŞKUR aylık istatistiklerini neden yayımlamıyor?

SONRAKİ HABER

Devletin kadın cinayeti rakamları ile kadın örgütlerinin verileri arasında uçurum var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa