25 Temmuz 2017 15:56

Site yöneticisi polis, vatandaşın başına silah dayadı

Site yöneticisi polis memuru, motosikletini site otoparkına bırakmak isteyen misafirle tartışıp başına silah dayadı.

Paylaş

Özgür Altuncu
Güven Usta
İstanbul

Ümraniye'de bir sitenin otoparkında, sitenin yöneticisi polis memuru A.A ile sitede oturan nişanlısının ziyaretine gelen Mustafa Güngül arasında tartışma yaşandı. Yönetici A.A., Güngül'den motosikletini site dışına park etmesini istedi. Güngül ise otopark hakkının olduğunu söylerek reddetti. Bunun üzerine site yöneticisi A.A. beylik silahını çekerek Güngül'ü öldürmekle tehdit etti. Olay yerinden uzaklaşan Güngül, A.A. hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Mustafa Güngül yaşanan bu tartışmanın asıl sebebinin aidat olduğunu anlattı. Nişanlısından site aidatını makbuz karşılığı ödemesini, aksi makbuz almadığı takdirde ödememesini isteyen Mustafa Güngül, aynı zamanda sitenin yöneticisi olan polis memuru A.A ile tartışmaya başladı.Yönetici A.A. motosikletin otopark dışına çıkarmasını istedi. 

OTOPARKA SİLAHIYLA DÖNDÜ

Site yöneticisi A.A, nişanlısını ziyarete gelen Mustafa Güngül'e motorsikletini otoparka bırakamayacağını söylemeye devam etti. Otopark hakkı olduğunu söyleyen Güngül, buna itiraz etti. İkili arasında sözlü tartışma giderek büyüdü. Bir ara evine çıkan polis memuru A.A beylik silahıyla otoparka döndü. "Seni sererim" sözleriyle öldürmekle tehdit ettiği Mustafa Gülgül'e silah çekti. Silahlı tehdit sırasında olay yerinde hem polis A.A.'nın eşi hem de Mustafa Güngül'ün nişanlısı da bulunuyordu. 

'BU KADAR KOLAY OLMAMALI'

Kendisinin de polis çocuğu olduğunu söyleyen Mustafa Güngül, "Kafama silah dayanması beni çok rencide etti. Ben 25 yıl hizmet yapmış bir adamın oğluyum. Ben babamın silahını toplamda iki veya üç kez gördüm. Bu konuda hassastı. Silahını bize göstermezdi. Bunun yaptırımı nedir bilmiyorum ama vatandaşın kafasına silah dayamak bu kadar kolay olmamalı" dedi.

'NİŞANLIMIN CAN GÜVENLİĞİNDEN TEDİRGİNİM'

Yaşanan olay nedeniyle nişanlısının evine girip çıkamadığını söyleyen Güngül, "Ayrıca onun can güvenliğinden de tedirginim. Sonuçta benim kafama silah dayayan kişi, onun iki üst katında oturuyor şu anda" diye konuştu. Güngül, savcılağa şikayet dilekçesi verip motosiklet kaskının kamerası ile elde ettiği görüntüleri de delil olarak dilekçeye ekledi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yazar Temel Demirer gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

İzmir'de tarihi fabrika binasında yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa