25 Temmuz 2017 15:11

İzinsiz topladığı patlıcanlar için para ve not bıraktı

Antalya'nın Alanya ilçesinde patlıcan bahçesine giren bir kişi topladığı patlıcanlar karşısında para bırakıp helallik istedi.

Paylaş

Antalya'nın Alanya ilçesinde patlıcan ekili bir bahçeye giren kimliği belirsiz kişi, topladığı patlıcanlar karşılığında 2 lira 95 kuruş ve bir de not bıraktı.

Alanya'da bir eczanede tekniker olarak çalışan Selahattin Uğurkutu'nun bahçesine giren kimliği belirsiz kişi, topladığı patlıcan karşılığında 2 lira 95 kuruş ile üzerinde '6 patlıcan aldım. Hakkını helal et. Parayı bıraktım' yazılı not bıraktı.

Alanya'da 10 yıldır hobi olarak çiftçilik yaptığını belirten Selahattin Uğurkutu, ilk kez böyle bir şeyle karşılaştığını söyledi. Sabah patlıcanları toplamak için ablası ve eniştesiyle bahçeye geldiğinde para ve notla karşılaştığını belirten Uğurkutu, "Kağıdı ve parayı görünce merak ettim. Kağıdı okuyunca '6 patlıcan topladım, parasını bıraktım. Hakkınızı helal edin' demiş. Gururlandım, memleketimde böyle insanların olması beni mutlu etti. Ne kadar topladıysa helal ediyorum" dedi. (Antalya/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Birlikte yaşadığı kadını 'aldattın' diyerek bıçakladı

SONRAKİ HABER

Eski sevgili kör etti, avukatı ağırbaşlı olmamakla suçladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa