25 Temmuz 2017 13:51

Gemlik’te denizden buzdolabı çıktı

Bursa’da Gemlik’te deniz yüzeyinde yapılan temizlik sırasında denizden eski bir buzdolabı çıkarıldı.

Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sahil bölgelerinde iki yıl önce başlatılan deniz yüzeyi temizleme çalışmaları kapsamında denizden çıkarılan atıklar, çevre duyarsızlığını da gözler önüne seriyor. Bugüne kadar deniz yüzeyinden 420 metreküpün üzerinde atık çıkarılırken, son olarak Gemlik’te denizden eski bir buzdolabı çıkarıldı.

Bursa’nın 115 kilometre deniz sahili ve yaklaşık 180 kilometrelik göl sahilinde çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, özellikle Mudanya, Gemlik ve Karacabey Boğazı’nda deniz yüzeyi temizliğini de aksatmadan sürdürüyor. İki yıl önce alınan deniz yüzeyi temizleme araçları ile gerek tekne ve gemilerden atılan, gerekse vatandaşlar tarafından bilinçsizce denize atılan tüm atıklar, toplanarak atık bertaraf tesislerine naklediliyor.

Bugüne kadar Bursa sahi bandında deniz yüzeyinden 420 metreküpün üzerinde atık toplanırken, yastık, yatak, sandalye, pet şişe, plastik oyuncaklar, karton, kağıt ve yiyeceklerin ardından atıkların arasına buzdolabı da eklendi. Gemlik’te deniz yüzeyinde yapılan temizler sırasında bulunan eski bir buzdolabı ekipler tarafından sudan çıkarılarak, sahile getirildi. Bursa’da denizlerden çıkarılan atıklar, çevre konusundaki duyarsızlığı gözler önüne serdi. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bozyazı'da 75 yaşındaki kayıp Osman Boru'yu 300 kişi arıyor

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Cumhuriyet çalışanları serbest bırakılsın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa