25 Temmuz 2017 12:43

ŞPO İzmir: Bakanlık Göztepe’nin stat projesini onaylasın

ŞPO İzmir Şubesi, Göztepe’nin Aksel Stad projesiyle ilgili yaptığı proje değişikliğinin bakanlık tarafından kabul edilmesini istedi.

Paylaş

TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, Göztepe Spor Kulübü'nün Gürsel Aksel Stad projesiyle ilgili yaptığı proje değişikliğinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edilmesini istedi. 

Proje değişikliyle ilgili Göztepe Spor Kulübü ile yaptıkları görüşmeler üzerinden yazılı açıklama yapan Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, semte ve kulübe bağlı taraftara karşı duyarlılıkla hareket ettiklerini belirtti. Oda olarak imar planına yapmış oldukları itirazın, toplumsal yararı önceleyerek, kent yöneticilerinin yanlış politikaları ve yönetimi sonucunda kentte düşen yaşam kalitesinin bölgede daha kötü sonuçlara yol açmamasını sağlamak amacıyla gerçekleştirildiği ifade edildi. 

İtiraz sonrasında, Göztepe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sepil ile toplantı yaptıkları belirtilerek, "İmar planında yer alan kamu yararı açısından endişelerimizin olduğu hususlar toplantıda kulüp başkanına ve müelliflere iletilmiştir. Toplantı sonrası yapılan değerlendirmelerle Göztepe Spor Kulübü, odamızın kent halkına sorumluluğu gereği iletmiş olduğu itirazdaki nedenleri haklı bulmuş ve sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın İlgili Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdürlüğü ile tarafların ortak görüşmesi gerçekleştirilmiştir. Yapılan görüşmeler sonucunda Göztepe Spor Kulübü tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yapı yoğunluğu, ticari kullanımı ve yüksekliği düşüren imar planı değişikliğine ilişkin dilekçe ile talepte bulunulmuştur" denildi. 

Oda olarak bundan sonra kent ile ilgili alınan kararlarda kazanılan uzlaşı kültürünün kaybolmaması adına çalışmalarını sürdürecekleri ifade edilirken, "Halkın, meslek odalarının, sivil toplum örgütlerinin katılımcı süreçlere dahil edilmesi gerektiğinin önemini vurgulayarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Göztepe Spor Kulübünün imar planındaki yeni düzenleme için yaptığı başvuruyu bir an önce onaylamasını bekliyoruz" denildi. (İzmir/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Maaşını alamayan vinç operatörü vince çıkarak eylem yaptı

SONRAKİ HABER

Kısa vadeli dış borçlar yüzde 6 artarak 121,3 milyar dolara yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa