Suriyelilerin kaldığı konteynır kentte su protestosu: 14 yaralı

Suriyelilerin kaldığı konteynır kentte su protestosu: 14 yaralı

Suriyelilerin kaldığı Kilis'teki konteynır kentte "yeterli su verilmediği" gerekçesiyle başlatılan eylemde olaylar çıktı. Çıkan olaylarda 4 polis ile 10 Suriyeli yaralandı.Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı içerisindeki Suriyeliler'in barındığı Hac Konaklama Tesisleri'nde, "yeterli su verilmediği"

Suriyelilerin kaldığı Kilis'teki konteynır kentte "yeterli su verilmediği" gerekçesiyle başlatılan eylemde olaylar çıktı. Çıkan olaylarda 4 polis ile 10 Suriyeli yaralandı.

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı içerisindeki Suriyeliler'in barındığı Hac Konaklama Tesisleri'nde, "yeterli su verilmediği" gerekçesiyle başlatılan eylemde olaylar çıktı. Çıkan olaylarda 4 polisin taş ve bıçak darbeleri ile yaralandığı daha sonra hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Dün akşam saatlerinde konteynır kentte toplanan 500 kişilik Suriyeli grup, kendilerine "yeterli su verilmediğini" belirterek eylem başlattı. Polisin grubu dağıtmak istemesi üzerine göstericiler çöp konteynırlarını ateşe verdi. İdari binanın da camlarının kırıldığı olaylarda 4 polis yaralandı. Olayların büyümesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'ndan takviye kuvvetler bölgeye gelerek, göstericilere biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonucu, ilk belirlemelere göre 10 gösterici gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Polisin müdahalesi sürerken İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar ile İl Jandarma Komutanı Murat Çolak konteynır kente girdi. İl Emniyet Müdürü Akpınar daha sonra hastaneye giderek yaralı polisleri ziyaret etti. Göstericiler tarafından ateşe verilen çöp konteynırları ise itfaiye tarafından söndürüldü. (Kilis/DİHA)

www.evrensel.net