25 Temmuz 2017 10:23

Sarsıntılar sürüyor: Evimizin fotoğrafını çekip gidiyorlar

Muğla’da 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından devam eden artçı sarsıntılarla evleri hasar gören yurttaşların sokaktaki bekleyişi sürüyor.

Paylaş

Muğla’da 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından devam eden artçı sarsıntılarla evleri hasar gören yurttaşların sokaktaki bekleyişi sürüyor. Evi zarar gören Bilsen Tekin, tepkisini “Evimizin fotoğrafını çekip gidiyorlar” diyerek aktardı. 

Muğla’da 21 Temmuz’da meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin artçıları sürüyor. Son olarak gece saatlerinde 4 büyüklüğünde bir artçı sarsıntının daha yaşandığı kentte, onlarca ev zarar gördü. Hasar gören evlerin etrafı ise şeritlerle çevrilerek, içlerine girilmemesi konusunda uyarılar yapılmakla yetinildi. Gündoğdu mahallesinde geceyi sokakta geçiren ve evleri hasar gören ailelerin bekleyişi sürüyor.

‘EVİMİZİN FOTOĞRAFINI ÇEKİP GİDİYORLAR’

Depremde evinin duvarları yıkılan yalnız yaşayan 70 yaşındaki Bilsen Tekin, “Her şeyim bu evdeydi. Çok üzüldüm benim hatıralarım yok oldu. Kendimi bildim bileli bu evde büyüdüm çocukluğum bile bu evde geçti. Babamdan kalma bir evdi. Depremden sonra evimin duvarı yıkıldı. Yetkililer geldi. Sadece geliyorlar ve evimizin fotoğrafını çekip gidiyorlar. Kimse bana herhangi bir şey söylemedi ve yardım etmedi. Şimdi ise bir yakınım var onun yanında kalıyorum. Ben evimin yeniden inşa edilmesini istiyorum” dedi.

‘DEĞERLENDİRECEĞİZ DEDİLER’

Depremde evinin çatısı çöken bir çocuk annesi Memnune Okyay ise, deprem anında balkonda oturduklarını ve çatılarının yıkıldığını söyledi. Tam uyuyacakları esnada balkondan çıkarken depreme yakalandıklarını ifade eden Okyay, “Deprem esnasında kızım ‘kıyamet kopuyor’ dedi. Evimin yıkılabileceği aklıma gelmezdi. Evimiz yüksek yapılar değil. Bütün eşyalarımız devrildi. Evden hemen çıktık. Allahtan kimse yaralanmadı. Bu bizi sevindiriyor. Eşimin dilekçe vermesi üzerine kaymakamlıktan geldiler. ‘Değerlendireceğiz’ dediler. Ondan sonra kimse gelmedi. Belediyeden geldiler ‘birazdan yine geleceğiz’ dediler enkazı kaldırmaya gelmediler. O enkazı gördükçe deprem anını bir kez daha hatırlıyoruz. Yetkililer tarafından duyarsızlık söz konusu. Bütün yetkililer suçu hep birbirlerine atıyorlar. Korkuyoruz. Evimiz üzerimize yıkılacak. Gece sokakta kalıyoruz. Mecburen uyuyoruz” dedi. (DİHABER) 
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Baltık’ta Rus-Çin ortak tatbikatı başladı

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 7,1 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa