Avanos Geleneksel Halk Panayırı başladı!

Avanos Geleneksel Halk Panayırı başladı!

Nevşehir’in Avanos Belediyesi tarafından düzenlenen, 'Avanos geleneksel halk panayırı' başladı.

Nevşehir’in Avanos Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen, “Avanos geleneksel halk panayırı” başladı. Çeşitli ülkelerden sanatçılarının eserlerini tanıttığı etkinlikte, ilçenin özgünlüklerini taşıyan el sanatları, yöresel yiyeceklerle birlikte ressamlar ve sokak müzisyenleri de bulunuyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan geleneksel halk panayırında Evrensel Basım Yayın kitaplarının standında görüştüğümüz İsmet Türkmen, “Bu yıl hem kitaplara hem etkinliğe büyük bir ilgi olduğunu görüyoruz. Tüm stantlarla birlikte, Evrensel Basım Yayın kitaplarına da yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Emeğin dününün, bugününün ve yarınının kültürünü savunan Evrensel Basım Yayın daima emekçilerin desteğiyle yürüdü, onlara eşlik etti. Bugün de Evrensel Basım Yayın’a yönelik yapılan saldırılara karşı emekçiler yine Evrensel Basım Yayınla dayanışma içerisinde olmalıdır” dedi.

Türkmen, “Avanos halkı için önemli olan 4. Gelenekse Halk Panayırında; işçiler, kadınlar, gençler, köylüler, emekçiler kendilerini görecekleri, kılavuz edinecekleri birçok kitaba ulaşabilirler. Etkinlik sonuna kadar standımız açık olacaktır. Tüm kitapseverleri bekliyoruz” dedi. (Avanos/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER NevşehirAvanos