24 Temmuz 2017 21:27

Nusaybin'de su ve elektrik sıkıntısı yaşanıyor

14 Mart-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilen Nusaybin'de su ve elektrik sıkıntısı yaşanıyor.

Paylaş

14 Mart-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilen Mardin’in Nusaybin ilçesinde yurttaşlar su ve elektrik sıkıntısı yaşıyor. Altyapı çalışması gerekçe gösterilerek kentin birçok mahallesinde eş zamanlı başlatılan kazı çalışmalarından dolayı kentin büyük bir bölümüne çoğu zaman gün boyunca elektrik verilmiyor. Sıcaklığın 50 dereceyi aştığı kentte verilmeyen elektrikten en çok etkilenenlerin başında ise esnaflar geliyor.

Bazen düşük, bazen de yüksek voltajlarda verilen elektrikten kaynaklı yurttaşlara ait birçok elektronik eşyanın kullanılamaz hale geldiği ilçede kontrole çıkan Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ekipleri ise halka çeşitli gerekçelerle ceza kesiyor.

Elektriğin yanı sıra kentte son günlerde su sorunu da başladı. İlçe belediyesine atanan kayyımın emriyle kentin yasak döneminde en çok hasar gören Dicle, Fırat, Zeynel Abidin, Kışla, Abdulkadirpaşa ve Yenişehir Mahallelerinde çalışmalar başlatılarak, sular tamamen kesildi. Geriye kalan mahallelerde ise “kanalizasyon yenileme çalışmaları” gerekçe gösterilerek, birçok yol kullanılamaz hale getirildi. Zeynel Abidin Mahallesi Muhtarı Hurşit Elçioğlu, kentteki yıkımın ardından suların sık sık kesildiğini kaydetti.

Ara sıra akan suyun azlığına dikkat çeken Elçioğlu, “Verilen su da ikinci kata yetişmiyor. Akan su temiz değil. Bundan dolayı benim çocuğum ishale yakalandı. Onu hastaneye götürdüm” dedi. Elektrik faturalarının kabarıklığına da değinen Elçioğlu, “Yasak dönemindeki elektrik faturalarının alınmayacağı söylendi. Fakat kayyım atandıktan sonra bu faturalar da kesilmeye başlandı” dedi. (Mardin/DİHABER)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

DTO: Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın

SONRAKİ HABER

Meclise bir darbe daha vurulmak isteniyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa