Öz İş: Güvenlik görevlilerine yapılan saldırıyı kınıyoruz

Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (Öz-İş), Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde güvenlik görevlilerine dönük saldırıya tepki gösterdi.

24 Temmuz 2017 15:57
Paylaş

Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (Öz-İş) geçtiğimiz haftalarda Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınan bir gence saldıran 4 kişinin hastayı korumaya çalışan güvenlik görevlilerini darbetmesi ve bugün bir güvenliğin yaralanmasına ilişkin hastane bahçesinde basın açıklaması yaptı.  Acil servis önünde toplanan güvenlik görevlileri, "Sağlık çalışanlarına, özel güvenlik görevlilerine tüm saldırıları kınıyoruz" yazılı pankart açtı.

Basın açıklamasında konuşan Öz-İş Genel Sekreteri Kadir Sağlam, hastanede 15 gündür güvenlik görevlilerine yönelik saldırıların yaşandığını hatırlatarak, hastaneye tedavi olmak için ya da hasta ziyareti için gelenlerin sebebi bilinmez bir şekilde özel güvenlik görevlilerine saldırdığını söyledi.

Sağlam, "Geçenlerde darbedilen arkadaşımız gözünü kaybetme durumunda. Bu sabah da bir arkadaşımız bileğinden yaralandı. Buna dur demek için buradayız. Sağlık çalışanlarına özellikle özel güvenlik görevlilerine yapılan saldırıları kınıyoruz" dedi. Kamu hastaneleri genel sekreterliğine beyaz kod uygulamasının başlatılması için görüştüklerini aktaran Sağlam, "Bu beyaz kod uygulamasının özel güvenliklere ve tüm sağlık çalışanlarına uygulanmasını istiyoruz" diye konuştu. Açıklamanın ardından yarım saatlik oturma eylemi gerçekleştirildi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

HDP'nin ‘Direniş Nöbeti’ne katılacak isimler belli oldu

SONRAKİ HABER

Emniyet Genel Müdürü değiştirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa