24 Temmuz 2017 12:14

‘Kızlar spor yapamaz’ dediler o Avrupa’da madalya kazandı

Atletizmde bronz madalya kazanan Gülnaz Uskun, spora başladığında çevresinden baskı gördüğünü, anne babasının desteğiyle bugünlere geldiğini söyledi.

Paylaş

İtalya’nın Grosseto kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası’nda madalya kazanarak ilke imza atan 1998 Ağrı doğumlu Gülnaz Uskun, spora başladığında çevresinden büyük baskı gördüğünü, anne ve babasının desteği olmasa spora devam edemeyeceğini söyledi.

‘ANNEM BABAM OLMASA SPORU BIRAKMIŞTIM’

14 atletin yarıştığı 3 bin metre su engelli finalinde 10.19.44’lük derecesiyle bronz madalyaya ulaşan Uskun, spora başladığında yaşadıklarını DHA’dan Ercan Ata’ya anlattı: “İlkokul yıllarımda hocam sayesinde spora başladım. Çok iyi koştuğum için beni seçtiler ve çok heyecanlıydım. Ama heyecanım çevremde kızlar spor yapamaz şeklinde tepkilere dönüştü. Ben de sporu bıraktım. Ancak bunu duyan babam Aziz Uskun ve annem Fatma Uskun bana inanılmaz destek verdiler. Ben de tekrar spora başladım ve bugün Avrupa madalyamı boynuma ülkem için taktım. Çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Spor sayesinde bu günlere geldim. annem ve babam destek olmasaydı, şimdi ne yapıyordum bilemiyorum. Onlar sayesinde bugünlere geldim” dedi.

‘ATLETİZM SAYESİNDE HAYATIM KURTULDU’

“Atletizm sayesinde hayatım kurtuldu” diyen Gülnaz sözlerini şu şekilde tamamladı: “Buradan anneme ve babama sesleniyorum; sizi çok çok seviyorum. İyi ki varsınız... İyi ki benim annem ve babamsınız. Benim dört hedefim vardı. Milli Takıma seçilmek ve Avrupa’da madalya almak. İkisini gerçekleştirdim. Sırada Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlar var. Daha yaşım küçük, günü gelince gururla bayrağımı oralarda da en iyi şekilde temsil edeceğim.” (SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteciliğin yargılandığı Cumhuriyet davası başladı

SONRAKİ HABER

12 Baro başkanı çağrısını yineledi: Genel Kuruldan kaçmayın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa