23 Temmuz 2017 11:04

Jeremy Corbyn, Türkiye'deki gazetecilere özgürlük istedi

İngiltere ana muhalefet partisi İşçi Partisinin lideri Jeremy Corbyn, Türkiye'deki gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi.

Paylaş

İngiltere’de ana muhalefet partisi olan İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, Türkiye’de tutuklu bulunan gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi. Gazetemizin İngiltere temsilcisi Arif Bektaş’la kısa bir görüşme yapan Corbyn, düşünce ve ifade özgürlüğü için verilen mücadelelere destek vermeye devam edeceğini de söyledi.

“Hakikate Özgürlük” tişörtüyle de fotoğraf çektirip dayanışma mesajlarını ifade eden Corbyn, tutuklu bütün gazetecilerin derhal serbest bırakılmasını talep etti. Corbyn'in “Hakikate Özgürlük” tişörtü ile çektirdiği fotoğraf, 'Dışardaki Gazeteciler' tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Twitter paylaşımlarında kullanılan #JeremyCorbyn etiketi kısa sürede Türkiye TT'sinde 1'inci sıraya yükseldi.

OLASI BAŞBAKAN CORBYN, GAZETECİLERE ÖZGÜRLÜK KAMPANYALARININ ÖNCÜLERİNDEN

Kamuoyu araştırmalarına göre, bugün seçim olsa kazanmasına kesin gözü ile bakılan Corbyn’in, bir sonraki seçimde İngiltere’nin Başbakanı olması bekleniyor.

Kendisi de eski bir gazeteci olan Corbyn, gazetecilik faaliyetinden dolayı gazetecilerin tutuklanmasına karşı kampanyaların başını çeken isimlerdendi. Türkiye’de de tutuklu gazetecilerin derhal serbest bırakılması için Corbyn dayanışma çalışmaları yapmaya devam edeceğini söyledi. (Londra/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan İsrail mesajı: Kriz uzamasın

SONRAKİ HABER

2019 Afrika Uluslar Kupası'nda Senegal'i 1-0 yenen Cezayir şampiyon oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa