22 Temmuz 2017 02:07

İsrail Cumhurbaşkanına 'Bunlara terörist diyemezsiniz' dedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail polisinin saldırısına ilişkin 'İsrail Cumhurbaşkanı ile görüştüm 'Bunlara terörist diyemezsiniz' dedim' şeklinde konuştu.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrika Sağlık Kongresi'nin Gala Yemeği'nde konuştu. Erdoğan, Kudüs'te Harem-i Şerif'te Cuma namazının kılınamaması üzerine başlayan ve 3 kişinin ölümü ile çok sayıda kişinin yaralanması ile sonuçlanan olaylara ilişkin İsrail Cumhurbaşkanı ile görüştüğünü belirterek "İsrail Cumhurbaşkanı ile görüştüm 'Bunlara terörist diyemezsiniz' dedim. Bu yakıştırmayı kabul etmiyoruz" dedim" şeklinde konuştu.

'BUNLARA TERÖRİST DİYEMEZSİNİZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 360'a yakın yaralı olduğunu belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Kudüs'te bugün Cuma Müslümanların kutsal bir günü. Ve İsrail polisi askeri bütün güvenlik güçleri orada Müslümanların üzerine saldırdılar ve 350'ye yakın yaralı var ve aldığımız son rakama göre 3 şehidimiz var.

İsrail Cumhurbaşkanı ile görüştüm ve 'Yaklaşımınız çok yanlış. Bu insanlar kendi kutsal mabedlerine gidiyorlar. Bu makam bizler için Müslümanlar için önemli. Bunlara terörist diyemezsiniz. Bu yakıştırmayı kabul etmiyoruz.' dedim.

Biz de bu noktada insanların ibadetlerini özgürce yapmasını istiyoruz ama orada insanlar öldürüldüğü için tedbirler almak zorundayız. Ne kadar da ısrar ettiysek elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz dediler ama bugün maalesef böyle bir müdahalede bulundular.

Şunu bilmemiz lazım; Her şeyden önce Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmamalı. Biz her türlü iletişimi herkesle yaparız. Yapalım ama hakkımıza haklarımıza da sahip çıkalım. Ve sonuna kadar biz haklarımızın savunucusu olacağız. Kim olursa olsun. Biz zalim hükümdarlar karşısında susmayı kesinlikle zulüm addediyoruz. Buna da asla katlanamayız." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

2 general ve 5'i kurmay 65 albay, emekliye sevk edildi

SONRAKİ HABER

Rus askeri polisi, mutabakat sonrası Suriye'nin kuzeyinde ilk devriyesini yaptı

Reklam
Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa