21 Temmuz 2017 15:58

Narlıdere'de Nuriye ve Semih için açlık grevi yapıldı

İzmir'de Alevi kurumları temsilcileri, Nuriye ve Semih için 1 günlük açlık grevine başladılar.

Paylaş

Olağanüstü Hal Kararnamesi ile ihraç edildikten sonra 'İşimizi Geri İstiyoruz' eylemlerine başlayan ve 135 gündür açlık grevinde olan tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’na destek sürüyor. 

İzmir'de Alevi Bektaşi Federasyonu Bileşenleri'nin temsilcileri, Nuriye ve Semih taleplerinin hayata geçirilmesi ve sağlık durumlarına dikkat çekmek için bir günlük açlık grevine başladı. Narldere Cemevi'nde gerçekleşen açlık grevinde yapılan açıklamada ABF Bileşenleri adın basın metnini okuyan Mustafa Aslan OHAL'in iktidarın tüm muhalif kesim üzerinde baskı kurmanın ve susturmanın aracı haline geldiği belirtilerek hak aramanın yollarının da kapatıldığını vurguladı. 

'SESLERİ OLURSAK KAZANACAKLAR'

Öncelikli taleplerinin demokratik ve laik bir ülkede insanca yaşam olduğunun da dile getiren Aslan "Nuriye ve Semih'in sesi oldukça kazanacaklardır. Biz sustuğumuzda baskı daha da artacaktır ve adalet yerini bulmayacaktır. Herkes için adalet istiyorlar, herkes için adelet istiyoruz. İzlemeyelim, seslerine ses olalım. İnsanlık ölmesin. Talepleri kabul edilsin. Nuriye ve Semih yaşasın" dedi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sakarya'da ‘Hero’ tişörtü giyen iki işçi gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

"Şehir hastaneleri yoksulların sağlığa erişimini engelledi"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa