21 Temmuz 2017 15:32

Sanatçı Harun Kolçak için cenaze töreni

Yaşamını yitiren şarkıcı Harun Kolçak için cenaze töreni düzenlendi.

Paylaş

Sanatçı Harun Kolçak Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Gemlik'e gönderildi.

Önceki gece tedavi gördüğü hastanede 62 yaşında hayatını kaybeden Harun Kolçak için cuma namazının ardından Teşvikiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Kolçak’ın hayranlarının yanı sıra, iş ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı. Törene katılanlar arasında  Çelik, Mustafa Ceceli, Fuat Güner, Nuri Alço, Nadide Sultan ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da yer aldı. Cenaze namazının kılınmasının alınmasından Harun Kolçak'ın tabutu omuzlara alınarak cenaze nakil aracına taşındı. 

‘ÇOK GÜZEL ŞARKILARI, ÇOK GÜZEL BESTELERİ OLDU’

Mustafa Ceceli, "En son iki ay önce konuşmuştuk. 'Çeyrek asır iki projesini yapacağım' dedi. 'Bir şarkı üzerinde çalışalım' dedi. Ama nasip değilmiş. Çok güzel şarkıları, çok güzel besteleri oldu. İnşallah nesilden nesile aktarılır. Mekanı cennet olsun" dedi. Çelik "Halkın duaları ve yüksek teveccühünü ele geçirmiş alkışlarla konserlerini doldurmuş, halkın dertlerini hafifletmiş, müziği ile sanatı ile destek olmuş bir kişi Harun Kolçak. Biz de halka verdiği destek için sanata verdiği destek için buraya saygımızı göstermek için geldik” diye konuştu.

‘EN KABİLİYETLİ MÜZİSYENLERDEN BİRİYDİ’ 

Sanatçı Fuat Güner, “Harun 16 yaşından beri tanıdığım bir arkadaşımdı. En kabiliyetli müzisyenlerden biriydi. Hem iyi şarkı söyler, enstrüman çalar, beste yapar komple müzisyendi. Ani ölüm haberiyle sarsıldım. İnanamadım" dedi.

Kolçak'ın cenazesi defnedilmek üzere Bursa'nın Gemlik ilçesine götürüldü. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

İHD: Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın öldürülmesini kınıyoruz

SONRAKİ HABER

AB, Türkiye’nin Kıbrıs'taki faaliyetlerine karşı yaptırımları onayladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa